BİM'den Fas ve Mısır açıklaması!

BİM, Fas ve Mısır'da bulunan iştirakleriyle ilgili olarak; yerel veya uluslararası yatırımcılarla ortaklık alternatifleri de dahil olmak üzere, stratejik opsiyonları araştırıp değerlendirecek.

BİM'den Fas ve Mısır açıklaması!
BİM'den Fas ve Mısır açıklaması!
GİRİŞ 27.10.2020 14:25 GÜNCELLEME 27.10.2020 15:28
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı özel durum açıklamasında, Fas ve Mısır'daki iştirakleriyle ilgili yeni kararını duyurdu.

 

 

Açıklamada şu bilgilere yer verildi: 

"Yönetim Kurulunun 27.10.2020 tarihinde aldığı karara istinaden, bulunduğumuz pazarlarda yerelleşme yaklaşımımız gereği, Şirketimizin Fas ve Mısır'da gıda perakende sektöründe faaliyet gösteren iştirakleriyle ilgili olarak; yerel veya uluslararası yatırımcılarla ortaklık alternatifleri de dahil olmak üzere, stratejik opsiyonların araştırılması ve değerlendirilmesi amacıyla İcra Kurulu Üyesi ve Mali İşler Başkanı Haluk Dörtlüoğlu yetkilendirilmiştir.

 

 

Fas ve Mısır bağlı ortaklıklarının finansal sonuçları, Şirket'in halka açıkladığı finansal tablolarda tam konsolidasyon yöntemiyle konsolide edilmektedir ve 30 Haziran 2020 tarihli finansal tablolarda, iki bağlı ortaklığın toplam cirosu Şirket konsolide cirosunun yüzde 6,3'üne tekabül etmektedir."

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • KamikaZe 1 yıl önce Şikayet Et
    Atın gitsin millet değerlendirir
    Cevapla