Bakan Albayrak: Ekonomideki büyüme rotasında ilerliyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Son gelen veriler ekonomimizin büyüme patikasına girmesini destekleyecek şekilde rotasında ilerlediğini gösteriyor. Ekim ayında hizmet sektörü güven endeksi %6,4, perakende ticaret sektörü güven endeksi %1,7 arttı. Kapasite Kullanım Oranı ise %74,6'dan %74,9'a yükseldi" dedi.

Bakan Albayrak: Ekonomideki büyüme rotasında ilerliyor
Bakan Albayrak: Ekonomideki büyüme rotasında ilerliyor
GİRİŞ 26.10.2020 11:05 GÜNCELLEME 26.10.2020 13:18
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, son verilerin, Türkiye ekonomisinin büyüme patikasına girmesini destekleyecek şekilde rotasında ilerlediğini gösterdiğini belirterek, "Ekim ayında hizmet sektörü güven endeksi yüzde 6,4, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 1,7 arttı. Kapasite kullanım oranı ise yüzde 74,6'dan yüzde 74,9'a yükseldi." ifadelerini kullandı.

 

 

Bakan Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ekim ayına ilişkin Türkiye İstatistik Kurumunca açıklanan sektörel güven endeksleriyle, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının açıkladığı kapasite kullanım oranı verilerini değerlendirdi.

Son gelen verilerin, Türkiye ekonomisinin büyüme patikasına girmesini destekleyecek şekilde rotasında ilerlediğini gösterdiğine dikkati çeken Albayrak, "Ekim ayında hizmet sektörü güven endeksi yüzde 6,4, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 1,7 arttı. Kapasite kullanım oranı ise yüzde 74,6'dan yüzde 74,9'a yükseldi." bilgisini paylaştı.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Ağam bizimle eylenir.
  Cevapla
 • Bekir Derse 1 ay önce Şikayet Et
  Bu dolar. Euro’yu. Durdurun. Çok yükseldi
  Cevapla
 • Rıza 1 ay önce Şikayet Et
  Rota daire çiziyor sanırsam. Açıldık açıldık.
  Cevapla
 • Osman 1 ay önce Şikayet Et
  Allah bin bereket versin. Çok bereketli bir sene olmuş.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Dolar ve Euro Altın almış başını gitmiş yatırıcılarının yüzünü güldürmüş güldürmeye de devam ediyor bunlara bağlı olarak da her şeye zam üstüne zam geliyor biz sabit maaşla çalışanlar ne yapsın
  Cevapla
 • zeydaslan 1 ay önce Şikayet Et
  ne yapsinlar bütün gavurlar ve uşakları saldiriyor... içerdeki uşakları zaten sırtlan gibi bekliyordu dolar,euro artınca fiyatlari arttırdılar, ülkemizdeki birçok Mamul'un dolar ve euro ile alakası yok ama hemen fiyatları arttı
  Cevapla
 • Osman 1 ay önce Şikayet Et
  Altın al canım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle