Türkiye'nin en büyük ihracatında tarihi an! MİLGEM Pakistan'a güç katacak

Pakistan’a ihraç edilen MİLGEM korvetlerinin üçüncüsü Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Pakistan Savunma Üretim Bakanı Zübeyde Celal Han’ın katıldığı törenle kızağa konuldu. Akar, son teknoloji ürünü MİLGEM’in Pakistan ordusunun gücüne güç katacağına vurgu yaptı.

GİRİŞ 26.10.2020 12:41 GÜNCELLEME 26.10.2020 12:56
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Türkiye tarafından Pakistan' ihraç edilen MİLGEM korvetlerinin üçüncüsü, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Pakistan Savunma Üretim Bakanı Zübeyde Celal Han’ın katıldığı törenle kızağa konuldu. Ana yükleniciliğini Milli Savunma Bakanlığına bağlı ASFAT'ın yaptığı Pakistan'a ihraç edilen 4 MİLGEM Korvet Projesi, planlandığı şekilde devam ediyor.

 

 

EN BÜYÜK İHRACAT ATILIMI

Yerli savunma sanayisinin tek kalemde gerçekleştirdiği en büyük ihracat atılımı olan proje kapsamında MİLGEM korvetlerinin üçüncüsü için Karaçi Tersanesi'nde tören düzenlendi. Törende konuşan Akar, şunları söyledi: "Türk milletini yalnız bırakmayan, kederde ve kıvançta daima bir ve beraber olduğumuz Pakistanlı kardeşlerimizin fedakarlıklarını asla unutmayacağız."

 

 

MEHTER SÜRPRİZİ

Yerli ve milli savunma sanayi ürünlerinin TSK’ya üstün bir hareket kabiliyeti kazandırdığını aktaran Bakan Akar, son teknoloji ürünü MİLGEM gemilerinin de aynı şekilde Pakistan Silahlı Kuvvetlerinin gücüne güç katacağına yönelik değerlendirmesini paylaştı. Konuşmaların sonunda gemi, Akar ve Khan’ın düğmeye basmasının ardından kızağa konuldu. Akar, Pakistan Deniz Kuvvetlerinin Karaçi’deki eğitim tesislerini ziyaretinde mehter sürpriziyle karşılandı. Askeri bando, Akar'ın ziyareti dolayısıyla Mehter Marşı'nı çaldı.

DOSTLUĞUMUZUN SEMBOLÜ

Pakistan Savunma Üretim Bakanı Zübeyde Celal Han’ın, MİLGEM korvetlerinin Pakistan- Türkiye dostluğunun bir sembolü olarak hatırlanacağını söyledi. Konuşmasında, Milli Savunma Bakanı Akar’a, ASFAT’a ve projedeki paydaşlara teşekkürlerini ileten Han, “MİLGEM korveti daima Pakistan-Türkiye dostluğunun bir sembolü olarak hatırlanacak. Yaşasın Türkiye- Pakistan kardeşliği” dedi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 30
 • Doğrucu 1 ay önce Şikayet Et
  Bu insanlar laf anlamıyor.bizde atom bombası var.bir değil bir sürü.hemde.biz yaparız günü gelince ortaya koyarız.anlayın artık hayıflanmaktan vaz geçin.Atom bombasının hem anası hem babası var.Başta yalancı kemal olsa hiç bir şey olmazdı.melul melul abd yardımını beklerdik.Sen çok yaşa Recep Tayyip Erdoğan.Allah yolunu açık etsin.
  Cevapla
 • Agah 1 ay önce Şikayet Et
  Pakistan ne zaman atom bombasini urettiyse bizde o gun sahibi olduk.Eski mazisi baya.
  Cevapla
 • Sabir 1 ay önce Şikayet Et
  Amin cümlemize
  Cevapla
 • Azerbaycan Türkü 1 ay önce Şikayet Et
  Allah c.c Azərbaycanımızı Türküyəmizi Pakistanı mızı Turk islam dünyasını qorusun amin ecmain
  Cevapla
 • Nıhat dede 1 ay önce Şikayet Et
  Allah İslam ordusunu kurmayı nasip etsin
  Cevapla
 • İlyas 1 ay önce Şikayet Et
  Allah birliyimizi daim etsin.Amin.
  Cevapla
 • memo-se 1 ay önce Şikayet Et
  Pakistan bizim can dostumuzdur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle