Vestel, yerli elektrikli bisiklet bataryası üretimine başladı

Vestel, geçen yıl tanıtımını yaptığı, tasarımı ve donanımı kendisine ait olan bisiklet bataryalarının üretimine başladı.

Vestel, yerli elektrikli bisiklet bataryası üretimine başladı
Vestel, yerli elektrikli bisiklet bataryası üretimine başladı
GİRİŞ 20.10.2020 12:11 GÜNCELLEME 20.10.2020 12:14
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Vestel, yaptığı açıklama ile ilk yerli elektrikli bisiklet bataryasının üretimine başladığını duyurdu. Açıklamaya göre, donanım, yazılım, mekanik tasarımları ile üretim ve test altyapısı tamamen Vestel mühendisleri tarafından üretilen bataryalar, güvenilirliği, uzun ömürlü kullanım imkanı ve online servis hizmeti ile avantaj sağlıyor.

 

 

Metropollerde yaşanan trafik sorunu ve sağlıklı yaşam bilincinin artması ile talebin yükseldiği elektrikli bisikletler, tüketicilerin tercihi olmaya devam ediyor. Avrupa'da ciddi pazar büyüklüğüne ulaşan elektrikli bisikletlere, Türkiye'de de ilgi her geçen gün artıyor. Ancak bataryaların yüksek maliyetli, kısa ömürlü olması ve güvenlik riskleri, kullanıcılar açısından engel oluşturuyor.

Vestel ise tasarlayıp ürettiği ve ilk kez geçen yıl düzenlenen IFA’da görücüye çıkardığı yerli tasarım ve üretim bataryalarla bisiklet üreticilerine kalite, maliyet, teslimat süreleri ve satış sonrası hizmetlerde avantaj sunmayı planlıyor. İlk siparişini Salcano’dan alan Vestel, tüm yerli bisiklet üreticileri ve dünyaya batarya üretmeyi hedefliyor.

 

 

"ÜLKEMİZİN AKILLI ŞEHİRLERİNDE VESTEL’İN İMZASI OLACAK"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vestel CEO'su Turan Erdoğan, geleceğin teknolojilerine yatırım yapmaya devam ettiklerini belirterek, “Bir teknoloji şirketi olarak daima en iyi ve en yeniyi tasarlamaya odaklanırken, Akıllı Evler, Akıllı Şehirler ve Nesnelerin İnterneti konsept çatısı altında, hem birbirleriyle haberleşebilen hem de mobil cihazlar aracılığıyla kontrol edilebilen akıllı ürünleri piyasaya sunarak, tüketici deneyimine değer katacak teknolojileri geliştiriyoruz. Ülkemizin Akıllı Şehirlerinde Vestel’in imzası olacak. Geçtiğimiz sene görücüye çıkardığımız Vestel tasarım ve donanımına sahip bisiklet bataryalarımızın üretimine başladık. Bisiklet bataryalarımızı bisiklet üreticileri ve e-bisiklet sistem üreticilerinin kullanımına sunarak sektörde bir ilke imza atmış olduk.” ifadelerini kullandı.

Verilen bilgiye göre, otomotiv baz alınarak elektrikli bisikletlere uyarlanan bataryalar, EN50604-1 güvenlik sertifikalarını almayı başararak, müşteriler tarafından özellikleri ve tasarımı ile beğeni topluyor. Vestel’in ürettiği bu bataryalarda yüksek enerji yoğunluğuna sahip NCA hücreler kullanıyor. Bluetooth üzerinden batarya-cep telefonu bağlantısı ile online servis hizmetine olanak sağlayan sistem, aynı zamanda kullanıcının bataryanın durumunu aplikasyonla takip edebilmesini mümkün kılıyor. Vestel mühendislerinin tasarladığı bataryalar, IP66 seviyesinde su geçirmez tasarımı ile EN50604-1 onayının gerektirdiği şok, darbe ve ezilme testlerinden başarıyla geçerek diğer ürünlerin önüne geçiyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Çamaşır makinesinden süpürgesine kadar her türlü vestel ürün kullandım daha arıza görmedim.
  Cevapla
 • Öner 1 ay önce Şikayet Et
  6 yıldır Vestel Venüs telefon kullanıyorum. En ufak bir arıza oluşmadı, sıkıntı yaşamadım. Mükemmel. "Gururla yerli".
  Cevapla
 • Mehmet durmaz 1 ay önce Şikayet Et
  T.v.cok güzel 100 ekran kaç lira
  Cevapla
 • Mehmet durmaz 1 ay önce Şikayet Et
  engelli elektirikli üç teker üretiyordu
  Cevapla
 • yasin hoca 1 ay önce Şikayet Et
  Vestel her türlü ürünü kullandım sıkıntı çıkarmadılar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle