Zonguldak halkı heyecan içinde: 800 milyar metreküp doğalgaz müjdesi bekliyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün AK Parti’nin grup toplantısında cumartesi günü açıklayacağının müjdesini verdiği Karadeniz'deki yeni doğal gaz rezerv miktarı Zonguldak halkını bir kez daha heyecanlandırdı. Bölge halkı 320 milyar metreküp doğalgaz rezervinin ardından 800 milyar metreküp doğalgaz rezervi bekliyor.

Zonguldak halkı heyecan içinde: 800 milyar metreküp doğalgaz müjdesi bekliyorlar
Zonguldak halkı heyecan içinde: 800 milyar metreküp doğalgaz müjdesi bekliyorlar
GİRİŞ 15.10.2020 15:48 GÜNCELLEME 15.10.2020 16:12
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Fatih Sondaj Gemisi’nin keşfettiği 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervinin halkı sevince boğmasının ardından vatandaşlar yeni rezerv müjdesinin en az 800 milyar metreküp olabileceğini yorumladı.

 

 

Kentte esnaflık yapan 64 yaşındaki Kemal Arat, "Cumhurbaşkanımızın Zonguldak’a geleceğini duyduk. Çok memnuniyet verici bir durum. İç ve dış düşmanlarla uğraşırken bu şekilde sanayi şaha kalkmasından memnuniyet duyuyoruz. 81 milyon vatandaşın beklentisi var. Önceki müjdeden daha fazla olacağını tahmin ediyoruz. Benim tahminim 800 milyar metreküp olacağı yönünde" dedi.

24 yaşındaki Ali Doğan Germekaş ise "Cumhurbaşkanımız vatanımıza milletimize hayırlı bir haberle sonuçlandıracak. Bekliyoruz. Çok heyecanlıyım. Dileğim üç katı, beş katı olsun. 800-900 milyar metreküp olsun. Vatanımıza, milletimize hayırlı bir haber gelir. Karadeniz açıkları deyince Zonguldak’ımız bu şekilde daha iyi kalkınır. Cumhurbaşkanımızın her zaman arkasındayız. Allah devletimizi, Başkanımızı başımızdan eksik etmesin" diye konuştu.

 

 

Kentte esnaflık yapan Hamdi Yazıcı, "Alemi İslam’a hayırlı olsun. İnsanlarımızın refah içerisinde yaşaması için hayırlı olsun. Sevinçli bir günümüz. Daha önce 320 milyar metreküp müjdesini almıştık. İnşallah trilyonlarca metreküp çıkar da batıya hayran olan insanlarımız kendi öz vatanına hayran olur. Ben trilyonu bekliyorum. Öyle aşağıları istemiyorum. Allah’tan çok isteyeceğiz. Aşağılara bakmıyoruz" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, doğalgaz sondaj çalışmalarına ilişkin "Fatih Sondaj Gemimizin keşfettiği 320 milyar metreküplük doğal gaz rezervinin haberi milletimizi adeta sevince boğdu. Bu gemimizin halen süren sondaj çalışmalarından da yeni müjdeler geliyor. İnşallah Cumartesi günü Fatih Sondaj Gemimize giderek hem çalışmaları bizzat yerinde görecek hem de yeni rezerv miktarını açıklayacağız" ifadelerine yer vermişti.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 30
 • Aklin yolu bir... 7 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar çıkarsa çıksın sonu bir gün gelecek, aynı Norveç gibi. Önemli olan buradan gelecek kaynağı güneş enerjisi ve bunları depolayacak teknolojilere yatırım yapmaktır. Gelecek buradadır...
  Cevapla
 • Vatansever 7 ay önce Şikayet Et
  Yüce ALLAH BEREKETİNİ ARTIRSIN İNŞAALLAH.
  Cevapla
 • Tayfun 7 ay önce Şikayet Et
  Allah içte ve dışta düşmanlarımıza fırsat vermesin.Reis inşallah büyük bir müjde verirde moralimiz düzelir
  Cevapla
 • Ömer 7 ay önce Şikayet Et
  Evet gayrimenkullere zam yapmak için heyecanla bekliyorlar
  Cevapla
 • Zonguldak lı 7 ay önce Şikayet Et
  Sen olsan ne yapardın çok farklı olarak, direk eleştiri yapıyorsun, herkes aynı mı ?
  Cevapla
 • Mehmet Kardaş 7 ay önce Şikayet Et
  ALLAH namerde muhtaç etmesin dahada güzel haberler bekliyoruz inşaallah memleketimizi iç ve dış düşmanlardan korusun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle