Kazakistan'dan önemli LPG kararı

Kazakistan'da LPG'nin ülkeden çıkarılması 3 yıllığına yasaklandı.

Kazakistan'dan önemli LPG kararı
Kazakistan'dan önemli LPG kararı
GİRİŞ 14.10.2020 09:02 GÜNCELLEME 14.10.2020 09:24
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kazakistan'ın sıvılaştırılmış petrol gazının (LPG), otomobil taşımacılığıyla ülkeden çıkarılmasını 3 yıllığına yasakladığı bildirildi.

 

Kazakistan Enerji Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakanlığın LPG'nin ülkeden çıkarılmasının yasaklanmasına ilişkin karar aldığı belirtildi.

Açıklamada, "Enerji Bakanının kararıyla sıvılaştırılmış petrol gazının otomobille ülkeden çıkarılması, 3 yıl süreyle yasaklandı." denildi.

2017'de de buna benzer kararın yine 3 yıllık süreyle alındığı hatırlatılan açıklamada, o dönemde bazı gaz şebeke kuruluşlarının yurt içi piyasa ihtiyaçlarını karşılayacak düşük fiyat LPG'nin ülke dışına yasa dışı çıkardığı aktarıldı.

Açıklamada, sıvılaştırılmış gazın yurt dışına otomobil taşımacılığıyla çıkarıldığı ve bunu kontrol etmenin zor olduğu ifade edildi.

Bakanlığın bir başka kararıyla ülkede akaryakıt ve petrol yağları ithalatının 1 Kasım'a kadar yasaklandığı kaydedilen açıklamada, bu kararın ülkede petrol ürünlerinin üretim ve tüketimi arasındaki dengeyi koruyacağı belirtildi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
doğalgaz
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Hüseyin Şahin 7 ay önce Şikayet Et
  Herşeyde dışa balı olmanın zararları topramızda ekmek istedimiz tomu bile dışardan alıyoz vay halimize
  Cevapla
 • Vatandas 8 ay önce Şikayet Et
  dünyada ne olsa bizi buluyor anlamış değilim Herseye bı zam yapiyolar şimdi bunada bı zam gelir bahanesi olur bıktık artik
  Cevapla
 • uyksuz:D 8 ay önce Şikayet Et
  ucu kesin bize de dokunur
  Cevapla