Bakan Karaismailoğlu'ndan Çamlıca Tepesi açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Çamlıca Tepesi'nde 28 tane devasa anten vardı. Bunların tamamı kaldırılmış oldu. TRT'nin kulesi kaldı, o da kısa zamanda kaldırılacak." dedi.

Bakan Karaismailoğlu'ndan Çamlıca Tepesi açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan Çamlıca Tepesi açıklaması
GİRİŞ 11.10.2020 14:12 GÜNCELLEME 11.10.2020 14:13
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Karaismailoğlu, Büyük Çamlıca Tepesi'nde yapılan çalışmaları inceledi. Yetkililerden bilgi alan Karaismailoğlu, incelemenin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

 

 

Karaismailoğlu, Çamlıca Tepesi'nin, önceden metal yığınlarıyla dolu olduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 15 gün önce antenlerin sökümü ile alakalı burada bir faaliyete başladık, burayı temizledik sayılır. En son TRT'nin kulesi kaldı, onun da yıkım çalışmaları başladı. Burada 28 tane devasa anten vardı. Bunların tamamı kaldırılmış oldu. TRT'nin kulesi kaldı, o da kısa zamanda kaldırılacak. Hızlı şekilde yol alıp onu da oradan kaldırdıktan sonra Çamlıca Tepesi, gerçek hüviyetine kavuşmuş olacak. Çamlıca TV ve Radyo Kulesi'ni de tamamladık. Dünyada ilk defa aynı anda 100 radyonun yayın yaptığı bir kule imal ederek İstanbulluların hizmetine sunduk.

 

 

Çamlıca TV ve Radyo Kulesi'nde çalışmalar bitme aşamasında, sadece ince işler kaldı. Radyolar taşındı, faaliyetlerine başladı. Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte orayı da açarak İstanbulluların hizmetine kazandıracağız."

Memleketin her noktasına aynı hizmeti götürmek için çalıştıklarını ifade eden Karaismailoğlu, İstanbul'da ne yapılıyorsa Hakkari'de de onu yaptıklarını, çalışmalara aynı şekil ve hızla devam edeceklerini söyledi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Maho 3 ay önce Şikayet Et
  Yeniside çok çirkin hemde daha büyük Ama buda Gerçek ki Eskisi daha dağınık ve ibtidai idi
  Cevapla
 • Ömer 3 ay önce Şikayet Et
  100 tane FM radyo vericisi aynı kulede nasıl yayın yapabilir, bir bilginiz var mı? Anten sayısı ve dağılımı için bazı şeyler zorunlu. Türkiye nin bütün il merkezlerinde yapılması gereken bu.
  Cevapla
 • Akil 3 ay önce Şikayet Et
  Aynen tepe temizleniyor. Görüntü kirliliği azaldı.
  Cevapla