Sigortada yeni dönem! Hazırlıklar yapıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında vatandaşların uzun süreçli bakımlarını garanti altına alacak, özellikle yaşlılık dönemlerinde rahat etmelerini sağlayacak Uzun Dönemli Bakım Sigortası modelini hayata geçirecek.

Sigortada yeni dönem! Hazırlıklar yapıldı
Sigortada yeni dönem! Hazırlıklar yapıldı
GİRİŞ 03.10.2020 14:51 GÜNCELLEME 03.10.2020 14:51
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından duyurulan 2021 - 2023 dönemine ilişkin YEP’de, çalışma hayatından dezavantajlı durumdaki vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmaya uzanan tedbir ve politikalara da yer verildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 3 yıllık sürede bakım ekonomisi alt yapısını güçlendirmek üzere yeni uygulamaları devreye alacak. Bu çalışmalar kapsamında Uzun Dönemli Bakım Sigortası’na ilişkin yeni bir model oluşturulacak.
 
Vatandaşların uzun dönemli bakımlarını garanti altına alabilmesini ve özellikle yaşlılık dönemlerinde rahat etmelerini sağlayacak modelle kişilerin belli oranlarda katılım yapacağı yeni bir sigorta sistemi uygulamaya alınacak.

 

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • birkıssadanbinhisse 6 ay önce Şikayet Et
    faizsiz bir sistem olursa olur yoksa alnparayi ver bankalara faizde degerlendirsinler emeklilik sistemleri vs ozaman olmaz Faiz Batırır Cehennemde Yatırır
    Cevapla