TÜSİAD’dan Selin Sayek Böke’ye cevap

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke'nin katıldığı bir televizyon programında CHP'nin iktidarı döneminde özel şirketlerle müzakere bile etmeden kamulaştıracaklarına yönelik sözlerine cevap verdi.

TÜSİAD’dan Selin Sayek Böke’ye cevap
TÜSİAD’dan Selin Sayek Böke’ye cevap
GİRİŞ 25.09.2020 09:53 GÜNCELLEME 25.09.2020 09:54
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına dair, "Salgın Döneminde Dünya Ekonomisi ve Türkiye'nin Makroekonomik Dengeleri" başlıklı internet semineri düzenledi.

 

 

Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Baş Ekonomisti Robin Brooks'un da katılımıyla düzenlenen etkinlikte konuşan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Halk TV'de katıldığı programda tehdit dolu sözlerine yanıt verdi. Kaslowski, "Son zamanlarda maalesef mülkiyet haklarını ihlal edecek türde bazı açıklamaların farklı siyasi partilerce dile getirildiğine şahit oluyoruz. Türkiye hür teşebbüs ve mülkiyet haklarının garanti altında olduğu bir ülkedir. Herhangi bir özel şirketin mülkiyet haklarını çiğneyecek bir şekilde kamulaştırılması asla söz konusu olmamalıdır. Haksızlıklarla mücadele edilmek isteniliyorsa izlenecek yol hukuk kuralları içerisinde olmalıdır" ifadelerini kullandı. 

SELİN SAYEK BÖKE NE DEMİŞTİ

 

 

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Halk TV'de katıldığı programda tehdit dolu sözler sarf etti. Böke, CHP'nin iktidarı döneminde özel şirketlerle müzakere bile etmeden kamulaştıracaklarını ifade etti. Yoğun tepkinin ardından skandal sözleriyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Söke, ''Kast ettiğim şirketlerin avanta kredi, haksız destek, yandaşlıkla ihale, ahbap çavuş ilişkileriyle aldıkları dövize endeksli hazine garantisiyle halkın parasını emen mega yandaşlar olduğu açık. Üzerine alınanlara bakınca esasında çok net anlaşıldığı da görünüyor!'' diye kendini savundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
selin saye böke
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • besim 4 ay önce Şikayet Et
  chp tusiada dokunamaz bile chp nin içinde kaçtane ayrık parti yada fikir var belli .ama bunların en etkilisi amerikadan verilen talimatları uygulayan ve chp yi asıl yöneten .gerisi hikaye .chp iktidarlarında chp de iç savaş başlar emperyalizm türkiyeden alacağını alır devlete militanlarını yerleştirir ekenomiyi dibe vurdurur ve chp seçime gider iktidarı devreder . Atatürkçü imiş .emperyalizmin uşağı bir partidir chp . Atatürkçü değil apo cu dur.
  Cevapla
 • M.ali 4 ay önce Şikayet Et
  Gün Aydın bir hafta geçti anca uyandılar sağ partilerden birisi söylese idi ortalık tozu dumana katarlardı bunlar bu kadar riyakarlar ve okadarda dışa ilişiklilerdirler
  Cevapla
 • belde 4 ay önce Şikayet Et
  sermaye düşmanlığı desek daha iyi olur. bunların anladığı ekonomik model bu. elbette serbest piyasanın birçok sıkıntılı yönleri olabilir lakin insanların şirketlerine el koymak ayrı bir fecaat olur. hangi dünyada yaşıyor bunlar. tıpkı 80 lerde olduğu gibi zenginden alıp fakire vereceğiz siyaseti. yok öyle bir dünya. varsa öyle bir gücünüz alın bakalım zenginden. hangi zenginden o da ayrı bir muamma. bu ağızla siyaset yapılmaz
  Cevapla