Bu mesaja dikkat! 3 bin lira destek ödemesi deyip kandırıyorlar

Dolandırıcılar, “Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan 3 bin lira sosyal destek ödemenizi almak için hemen tıklayınız, diğer sitelere itibar etmeyiniz” yazılı SMS gönderip link vererek, vatandaşları tuzaklarına düşürüyor

Bu mesaja dikkat! 3 bin lira destek ödemesi deyip kandırıyorlar
Bu mesaja dikkat! 3 bin lira destek ödemesi deyip kandırıyorlar
GİRİŞ 23.09.2020 17:27 GÜNCELLEME 23.09.2020 17:32
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Dolandırıcılar tarafından bugün vatandaşların cep telefonuna, “Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan 3 bin lira sosyal destek ödemenizi almak için hemen tıklayınız, diğer sitelere itibar etmeyiniz” yazılı SMS gönderilip, link verildi.

Bu SMS’in vatandaşları dolandırmak için atıldığı, vatandaşların linke tıklaması halinde bütün hesaplarının ele geçirilerek içinin boşaltıldığı belirlendi.

 

 

Ayrıca sağlık müdürlüğü yetkilileri bakanlığın sadece vatandaşların sağlık problemleriyle ilgilendiğini, Türkiye’de yardım yapacak kurumun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birimleri olduğunu belirtti.

Ayrıca, dolandırıcıların diğer dolandırıcıları da saf dışı bırakmak için 'diğer sitelere itibar etmeyin' diye uyarması da dikkat çekti.

 

 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Mehmet Yılmaz 1 yıl önce Şikayet Et
    Bu mesaj açıldığında telefondaki tüm numaralara otomatik mesaj gönderiyor. Aynı zamanda telefona virüs uygulaması indiriyor. Kazara açarsanız hemen bu uygulamayı silin.
    Cevapla