Kasa kasa döndüler! Palamutun fiyatı düştü

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, "Denizden palamut fışkırıyor, desek yeridir. Yoğun bir şekilde limanımıza her gün yaklaşık olarak 5 bin kasa palamut çıkıyor." dedi.

Kasa kasa döndüler! Palamutun fiyatı düştü
Kasa kasa döndüler! Palamutun fiyatı düştü
GİRİŞ 22.09.2020 14:30 GÜNCELLEME 22.09.2020 14:30
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Batı Karadeniz Bölgesi'nin önemli balıkçı limanlarından Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, sabaha karşı denize açılan balıkçılar, tekneleri palamutla dolu döndü.

Limana dönen taka, tekne ve trol avcılarının yüzleri, palamut miktarının bolluğu ile gülüyor. Yakalanan bol miktardaki balık, limanda kendilerini bekleyen araçlara yüklenerek, İstanbul, Ankara, Zonguldak, Sakarya, Bolu ve Düzce'ye gönderiliyor.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezon başında hava şartlarının düzgün gitmesinin, balık yumurtasına yardımcı olduğunu ve bu yıl palamut avcılığının bol olmasını sağladığını söyledi.

Bölgede ciddi bir avcılığın olduğunu anlatan Karakaş, "Denizden palamut fışkırıyor, desek yeridir. Yoğun bir şekilde limanımıza her gün yaklaşık olarak 5 bin kasa palamut çıkıyor. Sadece yerel avcılıktan bahsediyorum, 5 bin kasa palamut çıkıyor. O da zaten bölgemizde tezgahlarda uygun fiyatlarla satılıyor. 4-5 sene önce de bu şekilde yoğun bir avcılık olmuştu. Bu sene ondan biraz daha fazla gibi görünüyor."

"Hamside de bir bolluk bekliyoruz"

Bu yıl denizde bütün balık türlerinde bir bereket beklediklerini vurgulayan Karakaş, şunları kaydetti:

"Palamudun arkasına hamsiyi de bekliyoruz. Hamside de bir bolluk bekliyoruz. Bu sene Karadeniz'de bereket senesi gibi görüyoruz. Yazın hava şartlarının düzgün gitmesinden dolayı yumurtlayan bütün hayvanların yumurtaları tuttu. Diğer balıkların hepsinde de bir yoğunluk bekliyoruz. İyi bir sezon olacağını düşünüyoruz. Şimdiye kadar tahminlerimizde şaşmadık. İnşallah bundan sonra da şaşmayız. Bol bereketli bir avcılık sezonu olur inşallah."

Balıkçı tezgahlarında palamudun tanesi büyüklüğüne göre 5-10 liradan satılıyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Ismail 1 yıl önce Şikayet Et
  Niye istanbulda 20 tl.akcakoca 10 tl.
  Cevapla
 • Malazgirt.....71 1 yıl önce Şikayet Et
  Kamyonlar bedava gitmediği için....
  Cevapla
 • ek9 1 yıl önce Şikayet Et
  uzaktan gördüm balıkçıda palamut fiatı 20 tl idi kadıköy göztepede
  Cevapla
 • Mizah 1 yıl önce Şikayet Et
  Tutmayın çok ufaklar. Pazar günü İstanbul'da satılan palamutlar minicikti. Yazıktır bu kadar küçük tutulmasın. Sırf bu yüzden almadım. Birde arada buzhane balığı karıştırılıyor. Yine hile hurda var.
  Cevapla
 • a.60 1 yıl önce Şikayet Et
  İstanbulda tanesi 10 tl nin altında palamut yiyen yok.Bolluk nerede ve neden bize uğramıyor.
  Cevapla
 • aziz y 1 yıl önce Şikayet Et
  1 paket sigara 15 tl..10 lira cokmu...1 palamutu 2 kişi yedik
  Cevapla
 • RİZELİ 1 yıl önce Şikayet Et
  bütün kasa kasa balılar doğru balık tüccarların halcilerin derin doldurucu dolaplarında saklanıyor. Eski balıklar var ise yeni ile karıştırılıp satılıyor. balık sezonun en kötü balıkları halka en iyi olanları soğutuculu dolap biçiminde kasalara saklanılıyor. Allah hesabını sorar. o rızkı elinden alır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle