Altın fiyatları arttı, sahte bilezik satışları patladı

Artan altın fiyatları sebebiyle düğün yapacaklar sahte altın takılara büyük rağbet gösteriyor.

Altın fiyatları arttı, sahte bilezik satışları patladı
Altın fiyatları arttı, sahte bilezik satışları patladı
GİRİŞ 20.09.2020 10:36 GÜNCELLEME 20.09.2020 15:47
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Altın fiyatlarının artmasıyla birlikte düğün yapacak olan dar gelirli aileler, çareyi sahte altın takılarda buluyor. Bursa'da sayıları her gün artan taklit altın satıcılarının işleri açıldı. Altın fiyatlarının yüksek olmasından dolayı istenilen altınları alamayan vatandaşlar, 3 tane gerçek bilezik alırken, yanına 7 tane de taklit bilezik alıyor.

 

 

Gerçeğinden ancak kuyumcuların ayırt ettiği taklit altın takılar vatandaşlar tarafından büyük rağbet görüyor. Bursa'da bijutericilik yapan Sarıbey Bakış, "Altın fiyatları yükselince vatandaşlar sahte takılara yöneldi. Bilhassa düğün yapacaklar çok geliyor. 3 tane gerçek bilezik alıp yanına da 7 tane sahte bilezik alıyorlar. Bu sahte takıları gerçeğinden ayırt etmek zor, ancak kuyumcular ayırt eder. Böyle olunca vatandaşlar tarafından talep görüyor. Fiyatları da uygun. Bilezikleri 15 ila 40 lira arasında satıyoruz. Kolyelerin fiyatı da 20 ila 50 lira arasında değişiyor" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • doğruları konuşan 1 ay önce Şikayet Et
    işi gücü olmayan zügürte kız verilmez.
    Cevapla
  • Hakikat 1 ay önce Şikayet Et
    Düğün sahiplerini anlayabiliyorum çiftler karşılıklı anlaşarak bu yolu tercih edebiliyorlar. Hak veriyorum bu zamanda parası olmayanın toplumda pek değeri olmuyor. Doğru bir şey mi? Kesinlikle hayır ama ne yazıkki toplum genellikle böyle.
    Cevapla