Doğtaş Kelebek’te patron satışa geçti, hisseler çöktü!

Doğtaş hisselerinde bugüne kadar borsada benzerine pek rastlanmayan şekilde hisse satışı yapılıyor! Yüklü miktarda hisse sattığı söylenen patronun yakında bedelli sermaye artırımına gitmek isteyeceği iddia ediliyor

Doğtaş Kelebek’te patron satışa geçti, hisseler çöktü!
Doğtaş Kelebek’te patron satışa geçti, hisseler çöktü!
GİRİŞ 18.09.2020 14:20 GÜNCELLEME 18.09.2020 14:47

Doğtaş Kelebek hisselerinde olğandışı fiyat ve miktar hareketleri yaşanıyor. Güne 2.90 lira seviyesinden başlayan hisseler bir anda gelen yüklü satışların etkisiyle taban oldu. Borsa kulislerinde 'yüklü miktarda hisse satışı için hazırlık yaptığı' söylenen şirket ortaklarının, ellerindeki payları piyasaya sürmeye başladıkları konuşuluyor. Yapılan yüklü satışların etkisiyle yaşanan sert düşüşe bağlı olarak iki defa devre kesici uygulandı ve hisseler geçici olarak işleme kapatıldı. Saat 14.15 itibarıyla hissede 146 milyon lot işlem gerçekleşti.

 

 

SIRADA BEDELLİ SERMAYE ARTIRIMI MI VAR?

269 milyon ödenmiş sermayesi olan şirketin özsermayesi eksi 23 milyon lira! Sürekli zarar açıkladığı için şirketin özsermayesi eksiye geçmiş durumda.

 

 

Hisselerde yaşanan sert düşüş ve yüklü satış sonrası borsa kulislerinde, “Patron çıldırdı” şeklinde espriler yapılıyor!

Bir önemli iddia da yüklü ortak satışının ardından bedelli sermaye artırımı geleceği şeklinde ki, bu iddianın doğru olup olmadığını önümüzdeki günlerde göreceğiz!

KAYNAK: BORSA GÜNDEM
ETİKETLER
mobilya
YAZDIR