Avrupa'nın bilim ödülü adayı bir Türk

Avrupa Birligi’ne akredite iki köklü kurum olan, Zbigniew Roch Başkanlığı’ndaki Avrupa İş Kulubü (EBCA) ile Türkiye Başkanlığı'nı Ferhat Bozçelik’in yürüttüğü Avrupa Diplomatlar Birliği (DMW), bu seneki Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü adaylarının Türk mucit Erdal Can Alkoçlar olduğunu açıkladılar.

Avrupa'nın bilim ödülü adayı bir Türk
Avrupa'nın bilim ödülü adayı bir Türk
GİRİŞ 05.09.2020 15:43 GÜNCELLEME 05.09.2020 15:46
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Biyosotik ve farmasotik alanda kapsamlı AR-GE faaliyetleri yürüten ve gerek şahsi gerek bünyesindeki şirketlerde toplam 422 ilaç patentine sahip olan Alkoçlar, daha önce de 2015’te Türk Patent Ödüllerinde 4’üncülük, 2016 ve 2019’da da ‘’Yılın Genç Bilim İnsanı’’ ödüllerine layık görülmüştü.

Buluşlarının makaleleri Harvard, MIT ve Avrupa Birliği Bilim Topluluğu portalında (CORDIS) yayında olan Alkoçlar’ın bu ödüle aday gösterilmesinin Covid-19’un semptomatik tedavisine yönelik geliştirdiği adjuvan formulasyonlar olduğunu belirten Roch ve Bozcelik, kısa zamanda Covid 19’la ilgili etkin bir çözümün, Erdal Can Alkoclar ve ekibi gibi çalışan cok sayıda AR-GE ekibine sahip olan Avrupa'dan mujdelenecegine inandığını belirtti.

 

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Yakub 1 yıl önce Şikayet Et
    Avrupa , Osmanlı dan çok çaldı çok. Ilim bilim teknoloji bizim yitik malımızdır. Önce endülüs sonra osmanlı bu yüzden yıkıldı. Sonrası tamamen yok olmamız, zayıf olmamız için harf inkılabı yapıldı. Sonuç? Allah'ın cc planı kafirlere galip geldi. Müslüman Türkler Kürtler dünyaya hiç bu kadar yayılmadı. Küfürün ise nesli tükeniyor. Gelecek hiç şüphesiz İslam ve Müslümanların.
    Cevapla