Son dakika! Araç muayenelerinde yeni dönem için ilk adım

Araç muayenede, milyonları ilgilendiren yeni çalışmanın başlatıldığı iddia edildi. Ankara, araç muayene bedelinin kredi kartıyla ödenmesine yönelik bir çalışma yapıyor. Yetkililer, ilgili bankanın, bu konuda olanak ya da seçenek sunması durumunda taksit yapılmasının da mümkün olabileceğini söyledi.

Son dakika! Araç muayenelerinde yeni dönem için ilk adım
Son dakika! Araç muayenelerinde yeni dönem için ilk adım
GİRİŞ 01.09.2020 17:37 GÜNCELLEME 01.09.2020 17:40
Bu Habere 281 Yorum Yapılmış

Türkiye’de, araç muayene hizmetini, üç ortaklı TÜVTÜRK yürütüyor. Bu ortaklar sırasıyla Doğuş Grubu, TÜV SÜD ve Bridgepoint.

Araç muayene bedeli, her yıl yeniden değerleme oranında artırılıyor. 2020 yılı için belirlenen yüzde 22.58’lik yeniden değerleme oranında yapılan artışla birlikte otomobil için araç muayene ücreti, 342 TL 50 kuruş oldu. Egzoz emisyon ücreti de 80 TL’ye çıktı.

 

 

Vatandaşlar, bu artışa tepki gösterdi. Zammın, gözden geçirilmesini istedi. Hemen belirtelim. İndirim konusunda bir çalışma söz konusu değil. Buna karşılık nakit dışında ödeme seçenekleri üzerinde duruluyor.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

 

 

Ankara’da kulislerde, araç muayene bedelinin kredi kartıyla ödenmesine yönelik bir çalışma yapıldığı konuşuluyor. Bu çalışmanın belli bir aşamaya ulaştığı ifade edildi.

Taksit söz konusu mu? Yetkililer, ilgili bankanın, bu konuda olanak ya da seçenek sunması durumunda taksit de yapılmasının mümkün olacağını söyledi. Bankanın, pozisyonunun önemli olduğunu kaydetti.

KAYNAK: HABERTÜRK
YORUMLAR 281
 • genco 3 yıl önce Şikayet Et
  sana bunu layık gören kim?az düşün hemen bulacaksın.
  Cevapla
 • vatandaş51 3 yıl önce Şikayet Et
  Hafif kamyonet geçen hususi aile aracı olarak kullanılan kombi türü araçların muayenesi acilen 2 yıla çıkarılmalı. Muayene ücretleride 100 tl gibi masrafları karşılayacak miktarlara düşmeli.Araç muayenesi gelir kapısı yapılmamalı.Fiyatlar yüzünden muayenesiz binlerce araç dolaşımda...Amaç araç muayenesi ise nedir bu yüksek fiyatlar
  Cevapla
 • ek9 3 yıl önce Şikayet Et
  sanki aracı bakıma sokuyoruz anormal fiaatlar alıyorlar altı üstü kusur varmı bakıyorlar lambalar yanıyormu birde ön takımda birşey varmı diye verilen para çok
  Cevapla
 • efsane 38 3 yıl önce Şikayet Et
  muayene ye bi dünya para veriyorsun birde agır kusur varsa vay haline yandı keten helvam allah yardım etsin
  Cevapla
 • Mustafa 3 yıl önce Şikayet Et
  Kart değil indirim istiyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle