Bakan Yardımcısı'nın bebeğinin ismi Fatih sondaj gemisi gaz bulduğunda söylenen parola oldu

Kıbrıs Barış Harekatı'nın en bilinen olayı "Ayşe tatile çıksın" parolasıydı. Türkiye'nin Karadeniz'de doğal gaz bulma sürecinde de kullanılan bir parola olduğu ortaya çıktı.

Bakan Yardımcısı'nın bebeğinin ismi Fatih sondaj gemisi gaz bulduğunda söylenen parola oldu
Bakan Yardımcısı'nın bebeğinin ismi Fatih sondaj gemisi gaz bulduğunda söylenen parola oldu
GİRİŞ 31.08.2020 09:38 GÜNCELLEME 31.08.2020 11:02
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar'ın gece çalan telefonu nedeniyle 4 aylık kızı Zeynep uyanınca, Karadeniz'deki gazın bulunmasının parolası "Zeynep uyandı" oldu.

 

GECE SAAT 3'TE ÇALAN TELEFON

Milliyet gazetesinden Didem Özel Tümer, gaz bulunduğu süreçte gizlilikle yürütülen çalışmaları ve parolayı şu şu satırlarla aktardı "Sondaj hızla sürerken, bir gece saat üç civarında TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar'a gaza ulaşıldığı haberini verir. Bayraktar'a burada bir parantez açmakta fayda var. Enerji piyasası oyuncularının yakından tanıdığı bir isim. 2010-2016 döneminde EPDK Kurul üyeliği yaptıktan sonra, Berat Albayrak'ın Enerji Bakanlığı döneminde başlatılan yeni dönem arama faaliyetlerinin emanet edildiği isim.

 

PAROLA: ZEYNEP UYANDI

Aynı zamanda TPAO Yönetim Kurulu Üyesi de olan Bayraktar'ın gecenin o saatinde çalan telefonu biraz da gergin bir şekilde açtığı söyleniyor. Çünkü ısrarla çalan telefon Bayraktar'ın henüz dört aylık kızı Zeynep'in uyuduğu odadaymış. Bakan Yardımcısı telefonu açmış, keşif haberini sindirmeye çalışırken fonda ağlayan Zeynep bebek varmış. Bayraktar'ın ağzından çıkan 'Zeynep uyandı' sözleri daha sonrasında asıl stresli sürecin, dar bir kadro arasındaki parolası haline gelmiş.

TESTLER 12 GÜN SÜRDÜ

Bulunan gazın miktarı ve kalitesi cevaplanması gereken en önemli sorular olarak ortadayken, hem gemide hem de karadaki laborotuvarlarda test çalışmaları büyük bir gizlilik içinde yapılmaya başlanmış. Spekülasyona neden olacak bir bilginin sızmaması için toplantı odalarına çay servisi yapan görevliler girdiğinde bile servis bitene kadar susulmuş. Yaklaşık 12 gün süren testler sonucunda teknik ekip yüksek kalitede ve çıkarılabilir düzeyde gaz miktarına ulaşıldığından emin olduktan sonra üst makamlara bilgi verilmesi kararlaştırılmış."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
doğalgaz fatih
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Gelecek haftaki cumayı bekleyin İnşALLAH yeni müjde yolda.
  Cevapla
 • son osmanlı 3 ay önce Şikayet Et
  istikbali isteyen gönüller istiklalin ilelebet göklerde olduğunu bilir bu şuur ve bilinçle hür bağımsız ve güçlü bir Türkiyenin şaha kalkarak dünyayı yeniden fethetme zamanı gelmiştir. ehli gaflet dalalette iken tepelerine ateşten bir kırbaç olup ineceğiz inşallah
  Cevapla
 • birkıssadanbinhisse 3 ay önce Şikayet Et
  inşâAllah
  Cevapla
 • MENGENLİ 3 ay önce Şikayet Et
  inşaALLAH
  Cevapla
 • Kaşif 3 ay önce Şikayet Et
  Gelecekte zeyneplerin daha rahat uyuyabilmesi için bugünkülerin biraz daha uyanık kalması gerekiyor.
  Cevapla
 • h topcu 3 ay önce Şikayet Et
  Zeyneb 10 kere 15 kere daha uyansın inşallah Rabbim.
  Cevapla
 • Raif 3 ay önce Şikayet Et
  Zeynep hic uyumasin
  Cevapla
 • Özgür 3 ay önce Şikayet Et
  115 ile 1115 demek istedin herhalde kardeşim Bunlar daha başlangıc
  Cevapla
 • Ramazan37 3 ay önce Şikayet Et
  Hazır zeynep uyanmışken ayşe nin yine tatile çikmasinı çok isteriz......
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle