Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Bugün başlıyor

Bakan Karaismailoğlu, koronavirüs salgını tedbirleri çerçevesinde durdurulan yurt dışı uçuşları için 92 ülke ile yazışma trafiğinin tamamlandığını, 13 Ağustos itibariyle tarifeli ve tarifesiz olmak üzere 48 ülke ile uçuşların yapıldığını belirtti.

Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Bugün başlıyor
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Bugün başlıyor
GİRİŞ 14.08.2020 14:00 GÜNCELLEME 14.08.2020 14:15
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Koronavirüs ile mücadelede tedbirlerini maksimum seviyede alarak 1 Haziran’da iç hat uçuşlarını başlatan Türkiye, dış hat uçuşlarının başlatılması için de 92 ülke nezdinde girişimlerini tamamladı. Bu süreçte Sağlık, Dışişleri, Kültür ve Turizm Bakanlıkları, Bilim Kurulu ile yoğun iş birliği gerçekleştirdiklerini vurgulayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, uçuşlarda vatandaşların sağlığının ön planda tutulduğunu ve uyguladıkları tedbirlerin hayati öneme sahip olduğunu kaydetti.

 

 

48 ÜLKE İLE HAVA TRAFİĞİ

Bakan Adil Karaismailoğlu, yoğun diplomasi trafiği sonrasında 13 Ağustos 2020 tarihi itibariyle Türkiye’nin normalleşme programı çerçevesinde belirli kısıtlamalara tabi ülkeler dâhil, tarifeli ve tarifesiz olmak üzere 48 ülke ile uçuş trafiğini sürdürdüklerini bildirdi.

 

 

Karaismailoğlu, ABD, Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş, Belçika, Benin, Fildişi Sahilleri, Fransa, Kuveyt, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, Hong Kong, İrlanda, İsrail, Libya, Lübnan, Lüksemburg, Kuzey Makedonya, Moldova, Moritanya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cibuti, Çin, Danimarka, Endonezya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Katar, KKTC, Kosova, Somali, Ukrayna, Ürdün, Yunanistan, Mısır, Polonya, Fas ve Cezayir’in tahliye, charter ve tarifeli uçuş seferlerini başlattıkları ülkeler olduğunu söyledi.

TÜRKİYE VE KAZAKİSTAN ARASINDAKİ HAVAYOLU KÖPRÜSÜ BUGÜN TRANSİT OLARAK AÇILIYOR

Bakan Karaismailoğlu, 20 Haziran’da başlatılan ancak koronavirüs vakaları nedeniyle 4 temmuzda askıya alınan Kazakistan uçuşlarına ilişkin olarak da, “İki ülke arasında yapılan görüşmeler sonrasında mutabakata vardık. Bugün transit uçuşlarımızı başlatıyoruz. 1 Eylül 2020 tarihinde de tamamı ile iki ülke arasındaki uçuşları başlatma kararı aldık.” ifadelerini kullandı.

Ülkeler ile yapılan uçuş planlamalarında önemli olanın uçuşların emniyetli bir şekilde yapılması olduğuna dikkat çeken Karaismailoğlu, dünya ülkelerinin etkilendiği salgında Türkiye’nin süreci yönetmekteki başarısının dikkatle takip edildiğini belirtti. Karaismailoğlu, havalimanlarına ‘uçulabilir sertifikası’ uygulamasını başlatan, bu çalışma ile örnek teşkil eden Türkiye’nin tüm ulaşım modlarında salgına karşı aldığı tedbirler ile göz doldurduğunu belirtti. Bakan Karaismailoğlu, tedbiri elden bırakmadan sürecin kontrollü bir şekilde yeni normalleşmeyle sürdürüldüğünü de bildirirken, tüm vatandaşlara da maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak, dikkatli davranmaları çağrısında bulundu.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Gulzira 1 yıl önce Şikayet Et
  18de uçuşum var ve çalışma izini de var kazakistan vatandaşıyım turkiyeye giriş yapabilir miyim?
  Cevapla
 • ali 65 üstü 1 yıl önce Şikayet Et
  65 üstü vatansever yaşlılarımız hayatı yaşayıp öğrenmişlerdir sen 65 yaş üzeri kardeş benim nikimi taklit edeceğine benimle aynı yaşlarda olup hayatı yaşasaydın belki daha saygılı ve sevgi dolu olurdun eminim öğreneceğin çok şey var hayatta .........
  Cevapla
 • ali 65 üstü 1 yıl önce Şikayet Et
  bakanım 65 yaş üzeri türk vatandaşlarına kısıtlama var 65 yaş üzeri yabancı turistleri ülkemize sokmayın
  Cevapla
 • 65 yas uzeri 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz 65 yas uzeri yasagi kendi yaslimizi korumak icin yapiyoruz virusu yaydiklari icin degil virusten yogun olum 65 yas uzerinde oldugundan tabi insanimiz laftan sozden anlamayan naske sosyal mesafe hijyen kul hakkindan anlamayan ...dolu oldugu icin 65 yas uzeri boyle korumak zorunda kaliniyir
  Cevapla
 • murat 1 yıl önce Şikayet Et
  normal olmalı tabi ama okullar açılırsa herkes korona olur
  Cevapla
 • Vahit 1 yıl önce Şikayet Et
  Keşke açılmasaydı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle