Fındığı piyasa fiyatının 50 kuruş üzerinde alacak

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Birlik ortağı olan tüm üreticilerin fındığının üye kooperatifler tarafından piyasa fiyatının 50 kuruş üzerinde alınacağını bildirdi.

Fındığı piyasa fiyatının 50 kuruş üzerinde alacak
Fındığı piyasa fiyatının 50 kuruş üzerinde alacak
GİRİŞ 14.08.2020 11:44 GÜNCELLEME 14.08.2020 11:44
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, faaliyet gösterdikleri her bölgede fındık alımı için hazır olduklarını belirterek, "Kooperatiflerimiz ve birliğimiz bu yöndeki çalışmalarını eksiksiz tamamladı. Şimdi sıra üretici ve ortaklarımızda." ifadelerini kullandı.

Lütfi Bayraktar, Birliğe ortak üreticilerin ürünlerinin üye kooperatifler tarafından, yüzde 50 randıman hesabı usulüne göre hesaplanarak piyasada oluşan fiyatın 50 kuruş üzerinde alınacağını bildirdi.

Geçen günlerde yeni bir kampanya başlattıklarını belirten Bayraktar, şunları kaydetti:

"Tüm fındık üreticilerimizin FİSKOBİRLİK'e ortak olmasını, fındığına ve Birliğine sahip çıkmasını istiyoruz. FİSKOBİRLİK ne kadar güçlü olursa üreticilerimiz de o kadar güçlü olur. Birlik kalkınırsa üreticilerimiz de kalkınır. Tüm üreticilerimizi bunun bilinciyle hareket etmeye, FİSKOBİRLİK'e ortak olmaya ve fındığını vermeye davet ediyoruz."

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 2
  • ali 1 ay önce Şikayet Et
    siz on tl de fazla versen yine olmaz çünkü vatandaşa çikolata fındık yağı gibi şeyler vereceksin onun için sizleri kabul etmiyoruz parayı peşin verirsen kabul edebiliriz onuda iyice düşündükten sonra
    Cevapla
  • Dermanbey 1 ay önce Şikayet Et
    Sana gelene kadar ki yol masrafi olur veridiginiz rakam,en azindan 1 TL deyinde insanlarin geldigine degsin yoksa bosuna kimseyi harekete gecirip yormayin...inandirici olmaz...
    Cevapla