Karpuz hasadı başladı: 800 ton toplanacak!

Konya’nın Çumra ilçesinde karpuz hasadı başladı. Toprağın verimi çiftçinin yüzünü güldürdü.

Karpuz hasadı başladı: 800 ton toplanacak!
Karpuz hasadı başladı: 800 ton toplanacak!
GİRİŞ 08.08.2020 17:07 GÜNCELLEME 08.08.2020 17:07
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Çumra ilçesi Dineksaray köyünde karpuz hasadı başladı. Çiftçi Şakir Yüzer bu sene tarlalarına kavun ve karpuz ekimi yaptığını ifade ederek, “Bu seneden umutluyuz. İnşallah iyi olacak. Şuan toplamaya başladık. Ürünümüzün kalitesinden hem biz hem de müşterimiz çok memnun. Kamyon bazında satışlarımız başladı. Karpuz tarla satış fiyatımız 90 kuruş bazında devam ediyor” dedi.

800 Ton Toplanmayı Bekleyen Karpuz Var

“75 Bin fide dikimi gerçekleştirdik. Bu fidelerimizden de şuanda bulunduğumuz tarlada 800 ton civarı bir verim elde ettik. Durumdan mutluyuz. Emek verdik, suladık, bakımlarını yaptık. Allah izin verirse iyi olacak inşallah. Şuan tarlada olan karpuzumuzu en geç bir hafta içinde toplamak zorundayız. Taleplere göre Türkiye’nin birçok yerine karpuz gönderiyoruz.

Fiyat konusunda 90 kuruş olarak bir fiyat belirledik. 1 lira dediğimiz zaman esnafımız nazlanıyor” diyerek bundan önceki senelerde karpuzun tarlada kaldığını ve bunun da çiftçiye zarar verdiğini dile getirip bu seneden yana umutlu olduklarını karpuzlarının tarlada kalmayacağını söyledi.

 

KAYNAK: ZEKİ DURSUN-KONYA
YORUMLAR 2
  • Tosuny 2 yıl önce Şikayet Et
    Toprak bereketli de kg fiyatı kaç kuruş? Böyle giderse gelecek XYZ kuşağında tarım yapacak insan bulamayız. B7 ise bugünden kafa yormamız lazım.
    Cevapla
  • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
    Kilosu 90 kuruş tonu 900 tl eder 800 ton ürün var diyor 900×800= 720 bin tl eder hemserim Allah bereket versin daha ne olsun sen kaç asgari ücret yapıyor hesapla niye ciftcilik yapilmasin
    Cevapla