Kuyumculardan altın uyarısı: Aklı olan bozdurmasın

Altın fiyatlarının rekor seviyelere ulaşmasının ardından Kocaeli’de kuyumcular, vatandaşlara ’Aklı olan altınını bozdurmasın’ uyarısında bulundu.

Kuyumculardan altın uyarısı: Aklı olan bozdurmasın
Kuyumculardan altın uyarısı: Aklı olan bozdurmasın
GİRİŞ 05.08.2020 17:33 GÜNCELLEME 05.08.2020 17:33
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Son zamanların yükseliş rekorunu kıran altının gram fiyatı 477 liraya çıktı. Fiyatların sürekli yükselmesi ise, yatırım yapmak isteyen vatandaşları kuyumculara yöneltiyor. Altının gram fiyatının yıl sonunda 500 lira seviyesine ulaşacağını öngören kuyumcular ise vatandaşları altınları yastık altında saklamaları ve bozdurmamaları konusunda uyarıyor.

Kocaeli’de 25 yıldır kuyumculuk yapan Muharrem Boztürk, dünyada yaşanılan etkenlerin altın fiyatlarının yükselmesine neden olduğunu söyledi. Boztürk, “Belirsizlik ortamı altının çıkışına çok güzel bir zemin hazırlıyor. Ama bu çıkış her ne olursa olsun ülkemizde bundan dolayı sıkıntı yaşayacak veya herhangi bir panik yapacak bir durum yok” dedi.

Altın 1 senede yüzde 100 değer kazandı

Altının 1 yıl içerisinde yüzde 100 değer kazandığını kaydeden Boztürk, “Öngörü için şöyle diyebilirim; ortalama 2020 bitimine kadar altında 500 lirayı çok rahatlıkla bekliyoruz. Geçen sene bugün altının gram birim fiyatı 261 liraydı. Ocak ayı itibariyle 295’lerdeydi, şu anda 477 TL civarında bir rakam var. Bu şu demek oluyor, ortalama 1 sene içinde altın hem yatırımcısı, hem kullanıcısı, hem tüketicisi yüzde 100 oranında ortalama bir değer kazanmış oluyor” diye konuştu.

“Aklı olan kesinlikle altınını bozdurmasın”

Vatandaşların altınlarını bozdurması için acele etmesine gerek olmadığını dile getiren Boztürk, “Halkımız yastık altını seviyordu, hala da bu alışkanlığımız devam ediyor. Ülkemizde yastık altı altını dediğimiz ortalama yüzde 40-45 oranında bir altınımız var ve halkımız bunun üzerine eklemeye devam ediyor. Çünkü son zamanlarda biz bu süreçleri yaşadığımızda altın bozdurulurken, bu ara tam tersi altını bozdurmak değil de daha çok yatırıma dönük altın almaya devam ediyorlar. Aklı olan kesinlikle altınını bozdurmasın” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
altın fiyatları
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • ufuk 1 ay önce Şikayet Et
  altın helal, dine göre faiz ve döviz haram, alın o zaman.....
  Cevapla
 • Barbaros 1 ay önce Şikayet Et
  Dünya tarihinin en organize, en büyük çaplı soygunuyla karşı karşıyayız. Dünyayı soyan ve yöneten Siyonistler, bir taraftan altını yığdılar, bir taraftan da tüm dünyada Corona Virüs ile birlikte bir güvensizlik algısı oluşturdular. Vatandaşın aldığı 3-5 altın değil bunlar tonlarca altın yığdılar. Altın yükseliyor-yükselecek vaveylası ile de vatandaşı altına hücum ettirip kazıklıyorlar. Yarın corona meselesi çözülüp altın çakılınca vatandaş neye uğradığını şaşıracak. Şu anda satmanın tam zamanı bence. Bunların oyunu da bir miktar da olsa bozulmuş olur. 3-5 kuruş daha kar edeyim diye beklemeyin elinizdeki altınları bu fahiş fiyattan bozdurun. Bir daha bu fiyatları bulamayacaksınız.
  Cevapla
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Yav he he
  Cevapla
 • Greenpeace 1 ay önce Şikayet Et
  Şu an için kâr satışları da gelmiyor altında yükseliş hız kesmeden süreceğe benziyor.Böyle giderse gram fiyatları 500 üzerine çok rahat çıkacaktır.''Tren şu an tıklım tıkış dolu,boş vagon yok ama bu trenin bir yerde raydan çıkma durumu da var.'' Alan,satan,uzun vade bekleyen herkes çok dikkatli olmalı ani düşüşü kötü olur.
  Cevapla