Memur ve Personel alım ilanları yayımlandı! 2020 Ağustos ay (KPSS'li ve KPSS'siz)

Ağustos ayının sonuna kadar Kamu kurumları ve özel sektör firmaları, bünyelerindeki eksikliği karşılamak için memur veya personel alımı yapacak. Bizler de haber7.com olarak ilköğretim, lise, lisans ve önlisans mezunları için memur ve personel alımlarını tek bir sayfada toplayarak sizlere sunuyoruz.

Memur ve Personel alım ilanları yayımlandı! 2020 Ağustos ay (KPSS'li ve KPSS'siz)
Memur ve Personel alım ilanları yayımlandı! 2020 Ağustos ay (KPSS'li ve KPSS'siz)
GİRİŞ 05.08.2020 10:48 GÜNCELLEME 25.11.2021 13:34

Devlet bünyesinde veya özel sektörde hizmetlerine devam eden kurum veya kuruluşlar, 2020 yılı Ağustos ayında çok sayıda ilan yayımlandı ve bu ilanlarda toplam 5017 memur ve personel alımı yapaklarını duyurdular. Söz konusu duyuruların başında Belediye Personel Alımları, Devlet Üniversiteleri, İŞKUR ilanları ve Devlet Personel Başkanlığının yayımladıkları ilanlar gelmektedir. Resmi siteleri üzerinden yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adayların ilanlara özel genel şartları taşımaları gerekmektedir. Bazı ilanlarda KPSS şartı aranırken, bazılarında ise KPSS şartı aranmamaktadır.  Haber7.com olarak sizler için, başvuru yapacak adayların eğitim düzeyi için başvuru şartı ilkokul mezunlarından başlayıp lisans mezunlarına kadar devam eden ilanları bir araya getirdik. Peki söz konusu ilanlar nelerdir? Kimler başvuru yapabilir? Hangi kurumlar alım yapıyor? 

 

 

İŞTE AĞUSTOS AYI PERSONEL ALIM İLANLARI

AKBANK

 

 

Akbank 52 iş ilanı ile farklı pozisyonlarda personel alımı yapacağını bildirdi. Bu yönde alımlar Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret, Şubelere, Teknoloji Geliştirme ve yazılım departmanlarına yapılacak. Kadrolar ise, Pazarlama İletişimi Yöneticisi, Kredi Analiz Yöneticisi, Ödeme Sistemleri İş Analisti, Uygulama Geliştirme Uzmanı, Dijital Bankacılık, Engelli genel Başvuru, Yarı Zamanlı Gişe Görevlisi, Değişim yönetimi Uzmanı, Birebir Bankacılık Yöneticisi, Bilgi Güvenliği Siber Güvenlik Analist, Müfettiş, İç Kontrol Uzmanı, Güvenlik Mühendisi, İOS Yazılım Uzmanı, Nakit Operasyon Yetkilisi, Gişe Görevlisi, Çağrı Merkezi Yetkilisi gibi pozisyonlarda personel alımı yapılacaktır.

Başvuru için tıklayınız

ASELSAN

ASELSAN yayımladığı ilanlara göre, 6 farklı pozisyon için alım yapacak. Alımlar, Kıbrıs İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi, Yazılım Varlık Analisti, Yazılım Geliştirme, Yazılım Test Mühendisi, İş Analisti ve Sap Basıs Sistem Yöneticisi kadrolarında yapılacak.

Başvuru için tıklayınız

İSTANBUL SULTANGAZİ BELEDİYESİ

Sultangazi Belediyesi en az lise mezunu zabıta memuru alacak. Bu yönde Lise Mezunu 5 ve Ön Lisans mezunu 10 Zabıta memuru alımı yapılacak. Erkek ve Kadın adayların başvuru yapabileceği ilan için adaylardan KPSS şartıda aranmaktadır.

Başvuru için tıklayınız

DOĞAKA

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı 4 kişlik kadro ile Uzman alımı yapacak.

Fırat Kalkınma Ajansı 1 (bir) Hukuk Müşaviri Olarak Görevlendirilecek Uzman Personel, 3 (Üç) Uzman Personel ve 2 (İki) Destek Personel alımı yapacak.

Başvuru için tıklayınız

JANDARMA

Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet adresi üzerinde yayımladığı duyuruya göre 2020 yılı askeri öğrenci alımı ve askeri personel alımı ilanları yayımlandı.Yayımlanan ilanlara göre Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi ve Jandarma Astsubay meslek Yüksek okulu öğrenci alımı yapacaklar

Başvuru için tıklayınız

KVKK

Kişisel Verileri Koruma Kurumu memur alımı için ilan yayımladı. 

Hukuk  alanından 12 memur,

Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat ve İşletme alanından 4 memur,

Elektronik, ElektrikElektronik, Elektronik ve Haberleşme, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği alanından 8 memur alınacak.

Başvuru için tıklayınız

YENİKENT BELEDİYESİ

Yenikent Belediyesi Genel İdare Hizmetleri sınıfında Kadın Erkek adaylar içerisinden Muhasebeci alımı yapılacak. Bu yönde adayların Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi, Muhasebe veya Muhasebe ve Finans Yönetimi programlarının herhangi birinden mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru için tıklayınız

GEBZE BELEDİYESİ

Gebze Belediyesi bünyesine farklı alanlarda Zabıta memuru alımı yapacak. Alımlar Lisans ve Ön Lisans mezunları için geçerli olup bu alanda Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmaktadır.

Başvuru için tıklayınız

TÜRKPATENT 

Türk Patent ve Marka Kurumu farklı fakğlte mezunu 120 kişilik kadro ile memur alımı yapılacak. Alımla Genel İdare Hizmetleri sınıfında yapılacak. Ayrıca bu kapsamda adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP1, KPSS 18 veya KPSS 28 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Başvuru için tıklayınız

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

Erciyes Üniversitesi rektörlüğü bünyesine 269 kişilik kadro ilei Hemşire, Fizyoterapist, Sağlık Teknikeri, Eczacı ve Psikolog pozisyonlarında alım yapacak.

Başvuru için tıklayınız

FIRAT ÜNİVERSİTESİ

Fırat Üniversitesi 362 kişilik kadro ile lise, ön lisans ve lisans mezunu sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak. Mezuniyete göre kadro dağılımı şöyledir.

Lise Mezunu Alım Kadroları: 26 Hemşire, 1 Ebe alınacak.

Ön Lisans Mezunu Alım Kadroları: 44 Sağlık Teknikeri, 14 Laborant, 10 Diğer Sağlık Personeli ve 10 Röntgen Teknisyeni alınacak.

Lisans Mezunu Alım Kadroları: 5 Eczacı, 5 Fizyoterapist, 3 Psikolog, 3 Diyetisyen, 5 Biyolog, 224 Hemşire, 14 Ebe Alınacak.

Başvuru için tıklayınız

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi bünyesine 190 kişilik boş kadro ile Hemşire, Sağlık teknikeri, Röntgen teknisyeni, Diğer Sağlık Personeli, Laborant, Ebe, Eczacı, Psikolog, Diyetisyen, Fizyoterapist kadrolarında alım yapılacak.

Başvuru için tıklayınız

MALİYE BAKANLIĞI

Hazine ve Maliye Bakanlığı 39 kişilik personel kadrosu ile bünyesine, 1 bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Uzmanı, 2 Bilgi Güvenliği Savunma Uzmanı, 2 Ağ Uzmanı, 1 Kıdemli Ağ Uzmanı, 2 Kıdemli Sistem Yöneticisi, 1 İş Zekası Uzmanı, 1 Kıdemli İş Zekası uzmanı, 2 Veri Tabanı Yöneticisi, 1 Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi, 1 Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi, 1 Kıdemli Uygulama Sunucusu Yöneticisi, 8 Yazılım Geliştirme Uzmanı, 12 kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, 4 Yazılım Takım Lideri alımı yapılacak.

Başvuru için tıklayınız

KPSS 2020/1​

2020/1 KPSS tercihlerine göre lise, ön lisans ve lisans mezunu alım sayısı belli oldu. İşte dağılım.

LİSE MEZUNU: 131 memur alınacak.

ÖN LİSANS MEZUNU: 912 Memur alınacak.

LİSANS MEZUNU: 1539 Memur alınacak.

Başvuru için tıklayınız