Tarihin en durgun dönemini yaşıyorlar

Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşların et tüketimine yönelmesi, Korona virüs salgını, havaların sıcak olması ve balıkların havyar dökme zamanı hepsi üst üste gelince balıkçı esnafı tarihinin en durgun dönemini yaşıyor.

Tarihin en durgun dönemini yaşıyorlar
Tarihin en durgun dönemini yaşıyorlar
GİRİŞ 03.08.2020 11:07 GÜNCELLEME 03.08.2020 11:07
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Çoğu balıkçı esnafı yaşanan bu olumsuzluklar yüzünden tezgahlarını açmadığı gözlenirken yaklaşık 55 yıldır balıkçılık sektörüyle uğraşan Recep Gerçeker, şu ana kadar bu kadar bir durgun dönem yaşamadıklarını söyledi.

Balığın ucuz olmasına rağmen yine de müşteri bulamadıklarından yakınan Gerçeker, “Müşteri pek yok. Kurban Bayramı olması nedeniyle balık satılmıyor. Yaklaşık 55 yıldır bu sektördeyim bu yılki Kurban Bayramındaki gibi durgunluk hiç görmedim. Geçen sene Kurban Bayramında az da olsa balık satardık işlerimiz iyi idi. Bu sene hem Korona virüs salgını, hem de Kurban Bayramı olması nedeniyle pek iş yapamıyoruz. Bunca yıldır buradayım ilk kez böyle bir durgunluk gördüm. Balıklar ucuz olmasına rağmen yine de müşteri yok. Alabalık, Somonun kilosu 25 TL olmasına rağmen yine de işler durgun” diye konuştu.

Kurban etlerinden dolayı vatandaşın balığa pek bakmadığını belirten balıkçı esnaflarından Ali Ölmez ise “Kurban etleri olduğu için balığa pek rağbet yok. Dolayısıyla et varken balığa pek ihtiyaç duymuyor. Pandemi sürecinin de de satışlarımızda etkisi var. Yaklaşık 35 yıldır bu sektördeyim ilk defa bu kadar durgun bir dönem yaşıyoruz. Daha önce Kurban Bayramlarında balık satardık ancak pandeminden dolayı bu yıl böyle oldu. Balık ucuz olmasına rağmen pek alan yok” dedi.

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Murat 1 ay önce Şikayet Et
  Balım ateş pahası en güzeli almamak belki ozaman vicdanları hareket ederde fiyatları dusururler
  Cevapla
 • emekli memur 1 ay önce Şikayet Et
  hamsi istavrit 30-40 tl olacak yarısı çöpe gidecek,yani kilosu 80 tl demektir,2300 tl ücretlede vatandaş bunu alamaaaaaz.
  Cevapla
 • sayit 1 ay önce Şikayet Et
  iyi olmuş pahalı pahalı satarken hiç sıkıntı yoktu .şimdi bekleyin müşteri gelsin
  Cevapla
 • Bahri 1 ay önce Şikayet Et
  Balık ucuz diyorlar ama kime göre neye göre ucuz orasi muamma.
  Cevapla