Orta Doğu piyasasının kalbi olacak: İngiliz devi Türkiye'de fabrika açmaya karar verdi

300'ün üzerinde şirketin yer aldığı Türkiye dezenfektan pazarı, yabancı yatırımcıların da radarına girdi. İngiliz Pegastril Nuevo, 5 milyon euro yatırımla bu yılın sonuna kadar Türkiye'de bir fabrika kurmayı planlıyor. Açılan fabrika ile Orta Asya ve Orta Doğu bölgelerine Türkiye'den ihracat yapılacak.

Orta Doğu piyasasının kalbi olacak: İngiliz devi Türkiye'de fabrika açmaya karar verdi
Orta Doğu piyasasının kalbi olacak: İngiliz devi Türkiye'de fabrika açmaya karar verdi
GİRİŞ 02.08.2020 08:16 GÜNCELLEME 03.08.2020 10:50
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

İngiliz Gaiol Kimya’nın alkolsüz dezenfektan markası Pegastril Nuevo, üretimini Türkiye’ye taşıyor. Karıştırma tankları, stoklama, muhafazalama, ambalajlama, şişe üretimi ve Ar-Ge laboratuvarından oluşacak tesis için 5 milyon euro’luk bir yatırım öngörülüyor. 2020 sonuna kadar faaliyete geçecek tesiste 200 kişiye istihdam yaratılması planlanıyor.

 

İHRACAT DA YAPACAK

Markayı Türkiye’ye getiren MGS Group’un yönetim kurulu başkanı Murat Gürsoy, üretim sonrasında sadece Avrupa pazarına değil, Orta Asya ve Orta Doğu bölgelerine de Türkiye’den ihracat yapılacağını söyledi.

 

PANDEMİ ETKİLİ OLDU

Yatırımının hayata geçirilmesinde yeni tip koronavirüs salgınıyla artan dezenfektan talebinin etkili olduğuna dikkat çeken Murat Gürsoy, "Nuevo, el ve cilt, yüzey ve çevre, hayvanlar ve hayvan barınakları olmak üzere 3 ana grupta 100 farklı çeşit dezenfektan üretiyor. Bunun dışında içinde dezenfektan kullandığımız kullanıcıya kolaylık sağlayacak teknolojik çözümler de geliştiriyoruz. Örneğin, otomatik kapı dezenfeksiyon sistemi, paket dezenfeksiyon sistemi ve para temizleme makinesi gibi. Ar-Ge birimimiz şu anda normalleşme sürecinde insanların hayatını kolaylaştıracak hijyen teknolojilerine yoğunlaşmış durumda"diye konuştu. 

300 FİRMA FAALİYET GÖSTERİYOR 

Kovid-19 salgınıyla birlikte büyüme hızı 3’e katlanan Türkiye dezenfektan pazarında yerli yabancı 300 firma faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda Türkiye’nin dezenfektan ihracatı 2019’un bu zamanına göre son 6 ayda 10 kattan fazla arttı.

NAKİT PARA TEMİZLEYEN MAKİNE GELİŞTİRDİ 

MGS Group mühendisleri tarafından geliştirilen otomatik paket dezenfeksiyon makinesi, kargo şirketlerinin paketlerini anında ve güvenilir bir şekilde steril edilmesine olanak sağlıyor. Bu makine, market kasalarına da monte edilip, market torbalarının dezenfekte edilmesini sağlıyor. Grubun geliştirdiği nakit para dezenfekte eden makine sayesinde de tüketiciler kafe, market, otopark ve daha birçok yerde gönül rahatlığıyla nakit kullanabiliyorlar. 

KAYNAK: AKŞAM GAZETESİ
ETİKETLER
İstanbul
YAZDIR
YORUMLAR 32
 • Yozgatlı 11 ay önce Şikayet Et
  Bence doğaya vereceği zarar ve yanici maddelerin kullanılacağı bir yatırım için 5 mil. euro cok az bir miktar en az 20 mil. Olmalıydı . Ama unutmamak lazım damlaya damlaya göl olur.
  Cevapla
 • Privat 11 ay önce Şikayet Et
  5 milyonla bu isler oluyomu
  Cevapla
 • Ahmet 11 ay önce Şikayet Et
  5 milyonla olmuyor Euro ile oluyor zaten 5 milyon para değil fabrika bile kuramaz Euro diyor
  Cevapla
 • Milli 11 ay önce Şikayet Et
  Virüsten en çok ölüm olan 3. Ülke ingiltere ama ne hikmetse vatandaşlar bizi ve ortadoğuyu kurtarmaya geliyorlar
  Cevapla
 • Masonbuster 11 ay önce Şikayet Et
  İngilizleri sokmayalım memlekete. bunların kanı bozuk.
  Cevapla
 • Beta 11 ay önce Şikayet Et
  O parayla arsa alabilirsen öp başına köy...
  Cevapla
 • Ali 11 ay önce Şikayet Et
  5 milyon tl demiyor 5milyon euro diyor iyi oku euro kac para
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle