Dev havayolu şirketinden salgın kararı

Emirates havayolları bir ilke imza atarak, yolcuların uçuş esnasında corona virüse yakalanması halinde tedavi, karantina ve hatta cenaze masraflarını üstleneceğini açıkladı.

Dev havayolu şirketinden salgın kararı
Dev havayolu şirketinden salgın kararı
GİRİŞ 29.07.2020 09:48 GÜNCELLEME 29.07.2020 09:48

Dubai merkezli Emirates, insanları seyahate teşvik etmek amacıyla ücretsiz 'corona virüs sigortası' sunacağını açıkladı.

Sigorta, uçuş esnasında corona virüse yakalanan yolcuların tedavi, karantina ve cenaze masraflarını kapsıyor.

Business Insider'da yer alan habere göre, 150 bin euroya kadar olan tedavi masrafları ve iki hafta boyunca günde 100 euroya kadar karantina masrafları Emirates tarafından karşılanacak.

Hastanın corona virüs nedeniyle yaşamını yitirmesi halinde ise 1500 euroluk bir cenaze yardımı yapılacak. 

Sigorta, seyahat sınıfı ve uçuş güzergâhı fark etmeksizin tüm yolculara ücretsiz olarak sunulacak ve herhangi bir kayıt ya da başvuru işlemi de gerçekleştirilmeyecek.

Teklif, yolcuların ilk uçuşunu gerçekleştirdikten sonra 31 gün boyunca geçerli olacak ve kampanya da ekim ayı sonuna kadar sürecek.

Emirates Grubu Başkanı Şeyh Ahmed Bin Said Al Maktum, "Dünyadaki sınırlar yeniden açıldıkça insanların uçmak için özlem duyduklarını biliyoruz, ancak yolculukları boyunca öngörülmeyen bir şey olması ihtimaline karşı esneklik ve güvence aradıklarını biliyoruz" dedi.

Emirates havayolları, virüs salgını nedeniyle uçuşların uzun süre iptal edilmesi nedeniyle 9 bin personelini işten çıkaracağını açıklamıştı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL