Almanlar Türkiye için sabırsızlanıyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Timuçin Güler, "(Almanya'nın seyahat uyarısı) Bir Alman vatandaşı gözünden bakıldığında herhangi bir engel görmüyorlar ve Türkiye'ye gelmeyi çok istiyorlar. Almanya'dan hem bireysel olarak hem de tur operatörlerinden çok büyük bir talep var. Bir an önce yasağın kaldırılmasını ve Almanların Türkiye'ye gelmesini istiyorlar" dedi.

Almanlar Türkiye için sabırsızlanıyor!
Almanlar Türkiye için sabırsızlanıyor!
GİRİŞ 25.07.2020 12:01 GÜNCELLEME 25.07.2020 15:12
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Timuçin Güler, Almanya'nın seyahat uyarısına ilişkin, "Bir Alman vatandaşı gözünden bakıldığında herhangi bir engel görmüyorlar ve Türkiye'ye gelmeyi çok istiyorlar." dedi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile SunExpress iş birliğinde, Güvenli Turizm Sertifika Programı'nın tanıtımı amacıyla Alman seyahat profesyonelleri Antalya'ya geldi.

Organizasyona katılan seyahat profesyonelleri, kent gezisinde Antalya'da alınan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri ve turistik tesisleri yerinde deneyimleme imkanı buldu.

 

Geziye katılan Alman sektör temsilcileri, Güvenli Turizm Sertifikası Programı'nın Antalya'daki uygulamaları hakkında bilgi sahibi oldu.

Program için kente gelen Timuçin Güler, AA muhabirine, Bakanlıkça yürütülen program kapsamında turizm profesyonellerinin Türkiye'de ağırlanarak, tedbirlerin yerinde deneyimlenmesi yönündeki çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Özellikle Almanya'dan gelen sektör temsilcilerinin Türkiye'de alınan tedbirleri takdir ve hayranlıkla karşıladığını aktaran Güler, Almanların da Türkiye'de tatillerini geçirmek için istekli olduklarını bildirdi.

"ÇOK CİDDİ TALEP VAR"

Güler, ciddi bir talep olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bir Alman vatandaşı gözünden bakıldığında herhangi bir engel görmüyorlar ve Türkiye'ye gelmeyi çok istiyorlar. Özellikle Güvenli Turizm Sertifika Programı kapsamında bir önceki organizasyonda ağırladığımız grupta yer alanlar arasında ayrılırken hava limanında ağlayanlar oldu. Almanya'dan hem bireysel olarak hem de tur operatörlerinden çok büyük bir talep var. Bir an önce yasağın kaldırılmasını ve Almanların Türkiye'ye gelmesini istiyorlar."

Son yıllarda Türkiye'nin turizm tanıtımlarında çeşitliliği artırdığına dikkati çeken Güler, Kovid-19 öncesi 18 ülkede de televizyondan tanıtım yapmayı düşündüklerini dile getirdi.

2023 turizm stratejisinde hedef pazarların açıklandığını, özellikle Sırbistan ile Çekya gibi ülkelerin hedefler arasında yer aldığını anlatan Güler, Hindistan ve Uzak Doğu ile ilgili de hedeflerin bulunduğunu, bu nedenle geliştirdikleri tanıtım stratejilerini de hedef odaklı olarak farklılaştırdıklarını bildirdi.

TANITIMA ÖNEM VERİLİYOR

Güler, gelecek haftalarda "Go Turkey"in yeni versiyonlarıyla hedef bazlı tanıtımların başlayacağını belirterek, şöyle dedi:

"Sadece deniz, kum, güneş değil, inanç, gastronomi, bisiklet turizmi için de özel mikro siteler hazırlanıyor, mikro programlar şeklinde de bunlar sunuluyor ve tanıtıyoruz. Yeni başladığımız bir tanıtım stratejimiz de Türkiye ile ilgili bilgi sağlanması için rehberleri eğitiyoruz. Hindistan'da buna başladık ve çok büyük bir grup eğitim almaya başladı. Dijital ortamda daha interaktif olunması gerektiğini biliyoruz. Bu alanda yaptığımız çalışmalar da fark ediliyor. Sadece bazı şeyleri koyarak tanıtım yaparsanız pek ilgi görmüyor ama yaşayan, canlı, güncel, merak edilen ve tüketiciye dokunan bir marka algısını yerleştirmeye çalışıyoruz."

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
EKONOMİ pandemi
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Saliha köksal 1 ay önce Şikayet Et
  Eşim 22 yıldır münih te yaşıyor ve ben tüm evraklarım hazır aile birleşimi ile eşime gitmek ıstiyorum,ama hala konsolosluk kapalı ve ben gidemiyorum,yardım edin bize lütfen
  Cevapla
 • A Citizen 1 ay önce Şikayet Et
  Almanya siyasi nedenlerle yeşil ve bordo pasaportlu Türk vatandaşlarına hala sınırlarını açmıyor.Bir şekilde işi olanlar acilde olsa ne vize alabiliyor nede yeşil pasaportlular gidemiyor.Almanyadaki vatandaşlarımız susmuşlar
  Cevapla
 • Aytaç 1 ay önce Şikayet Et
  Adamlar siyasi olarak kapıları açmıyorlar.bizde güçlü ekonomimiz olsada bizde onlara kapıları kapatabilsek
  Cevapla
 • Tatar. 72 1 ay önce Şikayet Et
  Hicte. Öyle degil Iznimi buda yani Avrupada kullanmak zorunda kaldim izinden döndüm deyince yanimdan hepsi kacti. Sözün bittigi yer
  Cevapla
 • bjk_ 1 ay önce Şikayet Et
  devlet politakaları ile milletlerin duygularını karıştırmayın alman halkı türkleri sever
  Cevapla
 • Murat 1 ay önce Şikayet Et
  Kim diyor ? Kaç tane Alman tanıyorsun ? Madem bizi çok seviyorlar o zaman onlara söylede Almanya’da Müslümanların ve Türk’lerin çocuklarını ailelerinden koparıp Hristiyanlara vermesinler. Ben Alman halkının içinde büyüdüm ve hiçte bizi sevdiklerini görmedim. Kendinizi kandırmayın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle