Turizmde en hızlı toparlanma Rusya pazarında olacak

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca, uçuş yasağı ve ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tehlikesi bittiğinde en hızlı toparlanmanın, Rusya pazarında olacağını belirterek, "Çünkü Ruslar, Türkiye'yi çok seviyor." dedi.

Turizmde en hızlı toparlanma Rusya pazarında olacak
Turizmde en hızlı toparlanma Rusya pazarında olacak
GİRİŞ 14.07.2020 12:02 GÜNCELLEME 14.07.2020 12:03
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

AA muhabirinin, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgiye göre, geçen yıl kente 15 milyon 644 bin 108 turist geldi. Antalya, en fazla turisti ise ana pazar Rusya'dan karşıladı. 2015'te 2 milyon 838 bin 134, 2016'da 492 bin 349, 2017'de 3 milyon 796 bin 374 turistin geldiği Rusya'dan özellikle son üç yılda önemli artış kaydedildi.

 

 

2018'de 4 milyon 803 bin 860, geçen yıl ise 5 milyon 582 bin 763 Rus misafirin geldiği turizm kentinde, tüm zamanların rekoru kırıldı. Kente gelen turistlerin yüzde 35'ini oluşturan Ruslar, deniz, kum ve güneş tatilinin yanı sıra doğa ve kültür turizmine de önem veriyor.

Tesislerde, özellikle "Her şey dahil" sistemini tercih eden Rus turistlerin, Kovid-19 tedbirleri kapsamında alınan uçuş yasakları kalktıktan sonra Antalya'ya yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

 

 

"OTELLERİMİZİ ARAYIP 'AÇILDI MI' DİYE SORUYORLAR"

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyada vakaların bitip uçuşların bir an önce başlamasını beklediklerini söyledi.

Tesislerde Kovid-19 nedeniyle yoğun tedbirler aldıklarını vurgulayan Atmaca, hem personelin hem de turistin sağlığının her şeyden önemli olduğunu vurguladı.

Turizmde hızlı toparlanma beklediklerini anlatan Atmaca, "Uçuş yasağı ve Rusya'daki virüs tehlikesi bittiğinde, en hızlı toparlanma Rusya pazarında olacak. Çünkü Ruslar, Türkiye'yi çok seviyor. Otellerimizi arayıp 'Oteller açıldı mı?, Ne tür önlemler var?' diye sürekli soruyorlar." dedi.

Turistlerin de bir an önce uçuş yasağının kalkmasını beklediğine dikkati çeken Atmaca, Rus misafirlerin de Türkiye'yi çok özlediğini aktardı.

"RUSLARIN EN SEVDİĞİ ÜLKEYİZ"

Türkiye Turizm ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kınay da Rusya'nın Türkiye için önemli pazarlardan biri olduğunu söyledi.

Rusların tatilini Türkiye'de geçirmek istediğini ifade eden Kınay, "Rusların en sevdiği ülkeyiz. Geçen sene yaklaşık 7 milyon Rus, Türkiye'de tatil yaptı. Rus misafirlerimizin uçuşlar açılır açılmaz Türkiye'ye gelmek istediği bilgisini alıyoruz. Türk turizmi de Rusların gelişine hazır. Antalya'da birçok otel sertifika programı alıyor." diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Gurbetçi Elazığ 2 hafta önce Şikayet Et
    Bu yıl turizim bitti, olan sezonluk çalişan personel e oldu, İnşallah bundan bir ders çıkarırız çalışan emekçilere gelecek yıllrda bir sistem mağduriyeti gidercek yöntemler bulunur.. Hotel sahiplerine bir şey olmaz yanlızca bu yıl yeni bir hotel yapamazalar.. Ezilen hep gariban insanlar oluyor nedense..Allah bütün bu insanlara yardım eder inşallah..
    Cevapla
  • Gani 2 hafta önce Şikayet Et
    Çünkü Ülkemiz çok ucuz,olay tamamen duygusal
    Cevapla