Emeklilerin bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu

Son dakika... Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17-29 Temmuz arasında ödeneceğini açıkladı.

Emeklilerin bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu
Emeklilerin bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu
GİRİŞ 12.07.2020 09:37 GÜNCELLEME 12.07.2020 10:25
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17-29 Temmuz tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı.
 
Bakan Selçuk, emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacağını bildirdi.
 
Bakan Selçuk, zamlı Temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK’lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur’lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını ifade etti.
 
Ayrıca, Bakan Selçuk Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlarımızın Ağustos ayına ilişkin aylıklarının, Kurban Bayramına denk gelmesi nedeniyle Temmuz aylık farkının, Ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceğini kaydetti.
 
Bu kapsamda Ziraat Bankası’ndan her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. Gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz’da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz’da ödeme yapılacak.
 

 

 

”EMEKLİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum.” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 35
 • cem 4 hafta önce Şikayet Et
  seçim öncesi 2022 de 2000 tl olsun
  Cevapla
 • Mustafa onder 4 hafta önce Şikayet Et
  Allah devletimize zeval vermesin
  Cevapla
 • Ercişli Tūrk 4 hafta önce Şikayet Et
  Burada bazı kendini bilmez alacağımız bin tl ikramiyeyi çekemeyen o kişilere diyeceğim şu yahu el insaf ben 29 sene devletime,milletime hizmet ettim bedenimi,canımı ortaya koydum ülkem kalkınsın diye kendimi parçaladım adeta 3 kuruş devletin verdiği ikramiyeye bari karışma yahu ayıptır ayıp yarın birgün sende emekli olacaksın
  Cevapla
 • İkra 4 hafta önce Şikayet Et
  Para almadinmi parasizmi calistin
  Cevapla
 • ahmt 4 hafta önce Şikayet Et
  görende sadece seni hizmet etti sanır herkes vatana hizmet ediyor unutma açsınız aç nekadar verse yinede gözünüz aç
  Cevapla
 • kanka44 4 hafta önce Şikayet Et
  İşçiye var emekliye var öğretmene var memura hic birsey yok
  Cevapla
 • Cafer 4 hafta önce Şikayet Et
  Türk savunma sanayi 10000 km menzilli kıtalar arası balistik füze fabrikasını kurmaya başlasın heray 100.TL bağış yapalım fabrika bitene kadar.Eger Savaş Uçağı,S-500 füzesi,uçak gemisi,tak fabrikalarını biran önce kurmaya başlasın,Evimi hibe edeceğim. Zengin biri değil memur emeklisiyim. Kurtuluş savaşımızı ve Bosnaherseki göz önüne alırsanız ne demek istediğimi anlarsınız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle