Erdoğan'dan son dakika önemli açıklama: Sinyaller oldukça güçlü geliyor

Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kars Barajı açılış törenine videokonferans ile katılıyor. Başkan Erdoğan açılış öncesinde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türkiye'nin ekonomik yönde büyümesiyle birlikte saldırıların arttığını ancak ekonomide toparlanmanın sinyallerinin güçlü geldiğini söyledi.

GİRİŞ 20.06.2020 15:11 GÜNCELLEME 20.06.2020 15:25
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kars Barajı açılış törenine videokonferans ile katılıyor. Başkan Erdoğan açılış öncesinde şu önemli açıklamaları yaptı.

 

 

Başkan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Türkiye'nin kat ettiği mesafeyi koronavirüs salgını döneminde gördük. Salgın sonrası yeniden şekillenecek ekonomik düzende bu altyapı hayati öneme sahiptir. Ülkemizi bu noktaya getirmek için 18 yıldır gece gündüz çalıştık.

 

 

İmar ve inşa yolunda attığımız her adımda engellemelerle karşılaştık. Yaptığımız her iş muhalefet tarafından ya yargıya taşındı ya da mesnetsiz iddialarla linçe tabi tutuldu.

TOPARLANMA SİNYALLERİ OLDUKÇA GÜÇLÜ GELİYOR

Biz büyüdükçe ülkemize saldırılar arttı. Çok çalıştık, 2019'un son çeyreğinde yüzde 6'lık büyümeye ulaştık. 2020'nin ilk çeyreğinde salgına rağmen yüzde 4,5 büyüme elde ettik. Salgın olmasa 1.5 daha fazla büyüyebilirdik. Hamd olsun her saldırıdan güçlenerek çıkmayı başardık.

Salgında vatandaşımızın yanı sıra ekonomimizin de sağlığını korumaya önem verdik. Ekonomide toparlanma verileri oldukça güçlü geliyor.

Merkez Bankası rezervimizi yeniden 93 milyar doların üzerine çıkardık. Ülkelerle para takası görüşmeleri yapıyoruz. Böylece TL'yi dünyada işlem gören bi para birimi haline getiriyoruz. Destek paketleri ile ekonomiye adeta cansuyu veriyoruz. Bu süreçten çıkacağız, inşallah eski büyüme oranlarımıza kavuşacağız. Küresel üretim ve tedarik zincirinde Türkiye'nin ağırlığının daha fazla hissedileceği bir döneme giriyoruz.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 EKONOMİSİ ARASINA GİRECEĞİZ

Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokmaya hiç olmadığımız kadar yakınız. Salgından uzak kalmakla bu mümkündür. Aynı kararlılıkla salgınla mücadeleye devam etmeliyiz. Son günlerdeki rakamlar salgında mevzi kaybetmeye başladığımızı gösteriyor. Maske, mesafe ve hijyeni, temizlik, maske ve mesafe olarak söylüyorum. Yani baş harfleri, tamam.

ETİKETLER
SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • yorumcu 9 ay önce Şikayet Et
  Bu kabineyle işin zor, beratı sustur, adalete bakan getir. yoksa yolun sonu görünüyor.
  Cevapla
 • Salih 9 ay önce Şikayet Et
  Hadi İnşallah biz yolu doğru tutarsak hedefe ulaşırız.
  Cevapla
 • Trabzon uşağı 9 ay önce Şikayet Et
  Eyvallah REİS DURMAK YOK YOLA DEVAM İNŞAALLAH BAŞKANIM AMİN RABBİM CC SENİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN İNŞAALLAH AMİN AMİN AMİN
  Cevapla
 • Sözügüzel 9 ay önce Şikayet Et
  Durmak yok reisimizle yola devam inşaallah
  Cevapla
 • milli jet TFX 9 ay önce Şikayet Et
  Allaha sukurler orta menzilli turbojet roket motorunu yaptik insallah en kisa zamanda yuksek irtifa ve balistik fuze motorunuda yapmak Allah nasip etsin insallah en kisa zamanda TFX lerimizide semamizda goruruz. Turkiyenin TFX lerinde karar kilan ortak uretime evet diyen ingilizin roos royse firmasinin bizle ortak uretim yapacagi jet motorunda son durum nedir ingiliz kafirine pek guven olmaz eger onceki gibi yan cizmeye devam ediyorsa kanadasindan koresine...yeni ortaklarda degerlendirilmeli ve abd ve ingiliz firmalari irtaklikta guven vermeyen firmalar olarak gorulmeli yada roos royse biran evvel tam teknoloji transferiyle bizim Tubitak Tai Tei Kale grup vb.Turkiyede orta uretime gecilmeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle