Resmen yürürlüğe girdi, fiyatlar yarı yarıya düştü

Resmi Gazete’de yayımlanan tavan fiyatı kararının ardından otobüs bilet fiyatları yüzde 50 oranında düştü. Daha önce Van-İstanbul otobüs bileti 400 TL'den 200 TL’ye, Van-Ankara otobüs bileti ise 300 TL'den 150 TL’ye düştü.

Resmen yürürlüğe girdi, fiyatlar yarı yarıya düştü
Resmen yürürlüğe girdi, fiyatlar yarı yarıya düştü
GİRİŞ 17.06.2020 15:24 GÜNCELLEME 18.06.2020 09:24
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Türkiye ve dünyada ölümlere neden olan koronavirüs döneminde uygulanan sosyal izolasyon kuralları gereği otobüslerde yan koltuklar boş bırakılırken, şehirler arası otobüslerde yüzde 50 kapasite ile çalışabiliyordu. Bu durum bilet fiyatlarına yansımış, otobüs bileti fiyatlarında da iki katını geçen artışlar görülmüştü.

 

 

BİLETLER YARI YARIYA UCUZLADI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının tavan fiyat güncellemesi ile otobüs bileti fiyatları da düştü. Biletler artık 70 TL ile 375 TL arasında değişen rakamlarla satılırken, yüzde 50 kapasite ile hareket edebilen otobüsler biraz daha fazla yolcu alabilecek.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan otobüs firması yetkililerinden Nedim Arslan, daha önce yüzde 50 kapasite sisteminden dolayı otobüs fiyatlarının yüksek olduğunu ifade ederek, “Halkımızın talebi doğrultusunda şu anda bilet fiyatlarımızı yüzde 50’ye kadar düşürdük. Daha önce Van-İstanbul otobüs bileti 400 TL iken şu anda 200 TL’ye, Van-Ankara otobüs bileti 300 TL iken 150 TL’ye bilet kesiyoruz” dedi.
Talebin geçen seneye göre düşük olduğunu dile getiren Arslan, ancak otobüs bileti fiyatlarının düşmesiyle birlikte talebin yine arttığını, bunun da kendilerini sevindirdiğini söyledi. Otobüslerde korona virüse karşı tedbirlerin alındığına da dikkat çeken Arslan, “Otobüslerimizde maske takma zorunlu. 1 1 sistemi ile yolculuk yapıyoruz ama aile olması durumunda yolcularımızın yan yana oturmalarına müsaade ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Bahadır 1 ay önce Şikayet Et
  THY 260 a bileti alıyorum uçuyorum dayı. Sizin olsun Otobüs, 200 300 ona verene kadar. Saçmalığa bak
  Cevapla
 • doğrusöyleyen 1 ay önce Şikayet Et
  hıııı
  Cevapla
 • huseyn 1 ay önce Şikayet Et
  ne düşecek dün ankara - rize 200 Tl idi bugün 170 en düşük 150 olmuş
  Cevapla
 • kabus kamil 1 ay önce Şikayet Et
  yüzde yüz artmıstı yüzde 50 düştü bu da iyimiş
  Cevapla