ABD'de bulunan Türkler için harekete geçti

Türk Hava Yolları koronavirüs salgını dolayısıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde kalan Türk vatandaşlarının yurda dönmesi için Los Angeles'tan 10 Haziran'da tahliye uçuşu düzenleyecek.

ABD'de bulunan Türkler için harekete geçti
ABD'de bulunan Türkler için harekete geçti
GİRİŞ 06.06.2020 14:26 GÜNCELLEME 06.06.2020 15:27
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, ABD'deki Türk vatandaşları için 10 Haziran'da Los Angeles yerel saatiyle 16:00'da Los Angeles Uluslararası Havalimanı'ndan İstanbul'a özel sefer düzenleneceği bildirildi.

 

 

Söz konusu uçuşun biletlerinin ABD'deki tüm Türk vatandaşlarına satışa sunulacağına işaret edilen açıklamada, "Bahse konu sefere sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye'de ikamet izni bulunanlar kabul edilecektir" ifadesi kullanıldı.

Biletlerin THY çağrı merkezi ve "laxinfo@thy.com" adresi ile THY Los Angeles ofisinden temin edilebileceği vurgulandı.

 

 

Açıklamada, uçuş günü Kovid-19 belirtileri gösteren veya daha önce Kovid-19 tanısı konulanların uçağa kabul edilmeyeceği, ayrıca kabin içi bagajlara da müsaade edilmeyeceği belirtildi.

ABD ile Türkiye arasındaki uçuşların 27-28 Mart'ta durdurulması üzerine yurda gelemeyen Türk vatandaşları için 23-24 Nisan'da Washington, New York ve Los Angeles'tan 3 özel sefer düzenlenmişti.

Ayrıca 15 Mayıs'ta New York ve Chicago'dan, 16 Mayıs'ta Houston'dan ve 17 Mayıs'ta Miami'den ve son olarak 3 Haziran'da yine Chicago'dan özel seferler yapılmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • DİRİLİŞ 8 ay önce Şikayet Et
  Devlet bu işte.
  Cevapla
 • mirac ardak 8 ay önce Şikayet Et
  bırakın kalsınlar neden getiriyorsunuz onlar özgürlükler ulkesindeler!!!!!
  Cevapla
 • karadeniz 8 ay önce Şikayet Et
  Pensilvanya-silivri uçağı ne zaman?
  Cevapla
 • tandoğan 8 ay önce Şikayet Et
  noktayı koydun hemşerim :)
  Cevapla