Bakan Selçuk: Evde bakım yardımları uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, evde bakım yardımından ve engelli aylıklarından yararlanan engellilerin, rapor sürelerinin bitmesi durumunda mağduriyet yaşamaması için, mevcut raporların ikinci bir duyuruya kadar geçerli kabul edileceğini açıkladı

Bakan Selçuk: Evde bakım yardımları uzatıldı
Bakan Selçuk: Evde bakım yardımları uzatıldı
GİRİŞ 02.06.2020 12:38 GÜNCELLEME 02.06.2020 13:19
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye’yi de etkileyen yeni tip koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında vatandaşların mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan uzak durmalarını sağlamak için alınan önlemlerin devam ettiğini vurgulayan Selçuk; “Evde bakım yardımı ile engelli aylıklarından yararlananlar süreli Engelli Sağlık Kurulu raporlarını belirli aralıklarla yenilemek durumunda. Süresi dolan raporlar nedeniyle engellilerimizin mağdur olmasını önlemek amacıyla, raporları yenileme zorunluluğunu daha önce Haziran ayı başına kadar ertelediğimizi duyurmuştuk. 01.01.2020 tarihi ve sonrasında rapor süresi dolan engellilerimizi, ikinci bir duyuruya kadar rapor yenilemek amacıyla hastanelere yönlendirilmemeleri ve hizmetlerin mevcut raporları ile devam ettirilmesi kararı aldık” dedi.

 

 

Türkiye’de 521 bin kişi engelli evde bakım yardımından, 720 bin kişi de engelli aylığından faydalanıyor.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • 1/3 LÜK 1 yıl önce Şikayet Et
    Sayın bakanım zonguldak merkez vakıf yardım taleplerini pandemi yardımı aldınız diye gelen talepleri geri çeviriyor.Sizde vakıflara ek para gönderdik ve paylarını artırdık dediniz.Bizde haklı olarak gelen paraları ne yapıyorlar diye merak ediyoruz. Vakıfta devlet 1000 lira verdi bizim işimiz bitti havası var. Tabiki mütevelli heyetindede. Saygılar.
    Cevapla