Her iki kişiden birinin tercihi Türkiye oldu!

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamalara rağmen Rus turistler Türkiye’de tatil planları yapıyor. Rus tatilcilerin turizm ajans sitelerinden bu ay yaptıkları tatil aramalarında yüzde 43’lük payla Türkiye açık ara birinci oldu. Turizm Bakanı Ersoy, bir süre önce yaptığı açıklamada, haziran ortalarından sonra dış turizmin belli ülkelerde başlamasının beklendiğini söylemişti.

Her iki kişiden birinin tercihi Türkiye oldu!
Her iki kişiden birinin tercihi Türkiye oldu!
GİRİŞ 30.05.2020 09:29 GÜNCELLEME 30.05.2020 09:31
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Rus Kommersant gazetesinin “Rus turistlerin ruhu Türkiye’de” başlıklı haberine göre, Rus turistler Kovid-19 nedeniyle uygulanan ulaşım ve karantina tedbirlerine rağmen tatil planları yapmaya devam ediyor.

 

 

Habere göre, Rus tatilcilerin turizm ajanslarının sitesinde bu ay yaptıkları tatil aramalarında yüzde 43’lük payla Türkiye açık ara birinci olurken, Rusya ise yüzde 28’lik payla en çok araştırılan ikinci ülke oldu.

Söz konusu dönemde Tayland yüzde 8 paya sahip olurken, dördüncü sırada yüzde 5 payla Tunus yer aldı.

 

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir süre önce yaptığı açıklamada, haziran ortalarından sonra dış turizmin belli ülkelerde başlamasının beklendiğini söylemişti.

Rusya, geçen yıl Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında 7 milyon 17 bin 657 ziyaretçiyle birinci sırada yer almıştı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • tuto 1 ay önce Şikayet Et
    baslamayin baslamayin turist cekecek hal yok bu sene boyle diyip devam edelim nolur korona bulastircaklar
    Cevapla
  • Aciz 1 ay önce Şikayet Et
    Maalesef bu duruma hiç de sevinemiyorum rus zombilerin gelmesi hicde hayra alamet degil. İnş. Bizi başa çevirmezler
    Cevapla