Sıfır araç aldı, ekspertiz raporunda yazılanı görünce şok yaşadı

İzmir Buca'da geçtiğimiz hafta bayiden sıfır olarak bir otomobil alan kişi, büyük şok yaşadı. Aracını ekspertize götürdüğünde ön kaputun cıvatalarının sök-tak olduğunu öğrenen kadın, hukuk mücadelesi başlatacağını söyledi.

Sıfır araç aldı, ekspertiz raporunda yazılanı görünce şok yaşadı
Sıfır araç aldı, ekspertiz raporunda yazılanı görünce şok yaşadı
GİRİŞ 29.05.2020 09:39 GÜNCELLEME 29.05.2020 10:55
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

21 Mayıs tarihinde dünyaca ünlü bir otomobil firmasının 2020 model aracını alan Duygu Çamtaş (36), yeni aracının sevincini yaşarken hevesi kursağında kaldı. Çamtaş, aracı satın aldıktan kısa bir zaman sonra, haberlerde bazı kişilerin mağduriyetini görüp önlem almak için ekspertize gitti. Yeni satın aldığı sıfır aracını ekspertize götüren Çamtaş, burada hayatının şokunu yaşadı. Ekspertiz görevlilerinin yaptığı incelemede Duygu Çamtaş'ın sıfır olarak satın aldığı araç, iddiaya göre kusurlu çıktı. Sıfır aracın ekspertiz raporuna "Motor kaputu cıvatalarında sökme takma ayar vardır" yazısı yazıldı. Firmaya giderek durumu bildiren Çamtaş, bayi ve fabrika yetkililerinin mağduriyetlerini gidermediğini öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

 

 

"Okuduğum haberlerin içerisinde buldum kendimi"

Daha önce haberlerde bu tarz şeyleri okuduğundan dolayı duyduğu şüphe üzerine ekspertize gittiğini, haberlerde okuduklarının kendi başına geldiğini söyleyen Duygu Çamtaş, aracının kusurlu olduğunu görünce şoka uğradığını belirtti. Çamtaş, "Sürekli haberlerde karşılaşırdık bu tarz durumlarla. Sıfır araç alıp kusurlu çıkan vatandaşların mağduriyetine tanık olurduk. Bu yüzden duyduğum şüphe üzerine nişanlıma, aracı mutlaka ekspertize götürmemiz gerektiğini söyledim. Ekspertize götürdüğümüzde ön kaputtaki cıvatalarda sök-tak olduğu söylendi. O sırada şok oldum. Okuduğum haberlerin içerisinde buldum kendimi bir anda. Firmaya giderek durumdan bahsettik. Bize sürekli 'bugün git yarın gel' taktiği uyguladılar. Bugün nişanlım gitti tekrar konuşmaya. Uzun süre, sabahtan akşama kadar bekledi. Hala bir sonuca ulaşamadık" diye konuştu.

 

 

Fabrika, bunun mümkün olabileceğini söylüyor

Ön kaputtaki cıvataların sök-tak olduğunu fabrikaya ilettiğini söyleyen Çamdar, fabrikadan gelen cevap ile de ikinci şoku yaşadı. Sıfır araçlarda bu kısımların sök-tak olabileceği cevabını aldığını iddia eden Duygu Çamdar, ilk aracının da aynı marka olduğunu ve böyle bir durumun söz konusu olmadığını dile getirdi. Çamdar, "Güvenilir bir marka diye bu aracı almıştık. Çünkü ilk aracım da aynı markaydı. İkinci aracımda da hiç düşünmeden tekrar aynı markayı tercih ettik. Fabrika bu kusurun mümkün olabileceğini söylüyor. Madem oluyorsa eğer neden ilk aracımda ben böyle bir şey yaşamadım; neden ikinci aracımda yaşıyorum" dedi.

"Tüketici mahkemesinde işimizi göreceğiz"

Aldığı sıfır aracın kusurlu olduğunu söyleyerek mağdur olduğunu belirten Duygu Çamdar, hakkını tüketici mahkemesinde arayacağını söyledi. Çamdar, "Biz şimdi hakkımızı arıyoruz. Firma yetkilileri bize sürekli bayi ile üretici arasında bir yazışma olduğunu söylüyor. Herhangi bir sonuca ulaşamadık hala. Bu yüzden bununla ilgili bir yasal süreç başlatacağız. Tüketici mahkemesinde işimizi görmeye başlayacağız" sözlerine yer verdi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 6
 • İzmirli 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu hata sayılmaz kaputu söküp yan sanayi takmışlar gibi haber yapmışlar
  Cevapla
 • izmitli 2 yıl önce Şikayet Et
  ilk aracında sorun olmamıştır bunda olmuştur fabrika gerek görmüştür yapmıştır 3 defa boyama hakkı vardır ozaman nerdeyse bütün arabaları iade etmek lazım
  Cevapla
 • madenci 2 yıl önce Şikayet Et
  araba herşeyimiz oldu memlekette. kaputta sök tak olsa olur ki, araba boyandiginda degeri dusen tek ulkedir turkiye heralde. 20 yillik arabada adam boya istemez oldu.
  Cevapla
 • musa 2 yıl önce Şikayet Et
  hangi plazadan almissa ismini verin.. musteriyi dolandirmak neymis gorsun anlasin
  Cevapla
 • 57.Alay 2 yıl önce Şikayet Et
  Ahha bir ruh hastası daha.fabrikadan çıkarken ayar yapmışlardır kaputa sa ki kaynaklı parca.ona rapor veren expertiz firmasında kolpa firmaymis bişey bulamayınca yazmışlar kaput civarları sokulmuş takılmış.geri dava açarsa firma fena tazminat alır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle