Çavuşoğlu: Herkes Türkiye'ye gelmek istiyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya, Fransa, İngiltere ve Rusya ile turizm konusunda toplantılar yaptığını belirterek, "Biz biliyoruz ki Alman, Rus dostlarımız da Avrupa'daki, Türkiye'ye gelip de ülkemizi bilen herkes gelmek istiyor. Pandemi konusunda da diğer alternatif ülkelerdeki seviyeyi vaka ve diğer rakamlarla, sağlık kapasiteleriyle bizi kıyasladıkları zaman Türkiye ön plana çıkıyor" dedi.

Çavuşoğlu: Herkes Türkiye'ye gelmek istiyor
Çavuşoğlu: Herkes Türkiye'ye gelmek istiyor
GİRİŞ 23.05.2020 22:41 GÜNCELLEME 23.05.2020 22:41
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Almanya ile ilişkilerimiz eskiye göre çok iyi. Sağlıklı şekilde götürüyoruz, bu anlamda verdiğimiz mesajlar, Almanya'da yer buldu.

Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizm konusunda 4'lü toplantı yaptık. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile iki sefer görüştük. Rus turistlerin de ülkemize gelmek istediğini biliyoruz.

Turizm sadece Antalya ve Alanya için değil Türkiye için önemli. Bizim de önceliklerimizden bir tanesi. Kendim Dışişleri Bakanıyım ama Kültür ve Turizm Bakanımızın 4 tane yardımcısı var ben de onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu seneyi az hasarla geçeceğiz. Ondan sonra hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Biz biliyoruz ki Alman, Rus dostlarımız da Avrupa'daki, Türkiye'ye gelip de ülkemizi bilen herkes gelmek istiyor. Pandemi konusunda da diğer alternatif ülkelerdeki seviyeyi vaka ve diğer rakamlarla, sağlık kapasiteleriyle bizi kıyasladıkları zaman Türkiye ön plana çıkıyor. Bu nedenle gelmek istiyorlar. Gelmek istiyorlarsa da birlikte çalışmamız lazım. O insanların Türkiye'ye gelip tatil yapmasını birlikte sağlamamız lazım.

Alanya, Antalya olarak turizm önemli bir sektör ama tarımı da ihmal etmememiz lazım. Dünyanın geleceği tarımda. Gelecekte çatışmalar tarım sektörü üzerinden olacak. Gıda güvenliğinden bahsediyorum. Çok şükür bu pandemi döneminde sağlık güvenliği bakımından da hiçbir sıkıntımız olmadı, dünyaya model olduk. Gıda güvenliği bakımından da hiçbir sıkıntımız olmadı. Dünyaya da çok ürün ihraç ettik.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 11
 • osmanlı rtt 6 ay önce Şikayet Et
  Rabbim ülkemizin kazancını deniz kenarında ki kum tanelerinin katı kadar fazlalaştırsın inşallah Ramazan bayramı hürmetine ...
  Cevapla
 • birisi 6 ay önce Şikayet Et
  Madem oteller ve uçaklar %60 dolacak ve en güvenilir yeriz. Fiyatları iki katı yapın :)
  Cevapla
 • Erkan 6 ay önce Şikayet Et
  Yani mecburi açıklama yazın Turist gelmez ise ekonomi takla......
  Cevapla
 • Abdullah 6 ay önce Şikayet Et
  ALLAH yardımcıları olsun inşaALLAH bayramımız mubarek olsun bütün müslümanım diyene
  Cevapla
 • TuncTunc 6 ay önce Şikayet Et
  Giri$lerde yapilan kontrollerde korona virusu olanlar NE OLCAK.??? Geri yollancaklarmi.??? Ahada $uraya yaziyorum TURIST GELDIKCE KORONA BELASINDAN KUTULAMIYCAGIZ..
  Cevapla
 • polat 6 ay önce Şikayet Et
  bencede
  Cevapla
 • Gurbetci 6 ay önce Şikayet Et
  Girsilwrde derken bak kardes yurt disinda is icin bulunuyirum corona virus tasiyan birisi jic birnyerde yeridne hareket edip ucaga alinmaz. Kacak gekse bike pasaport kontrolde isi taryici ile tespit edilecek su an uckalrda coronaya hire duzenleniyor sen rahat ols develt gerekni yapar...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle