THY'nin iç ve dış hat uçuşlarına başlayacağı tarih belli oldu

Son dakika: THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, iç hat seferlerinin 4 Haziran'da dış hat seferlerinin de 10 Haziran'da başlayacağını söyledi.

GİRİŞ 21.05.2020 12:12 GÜNCELLEME 21.05.2020 12:21
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

 

 

''Değerli misafirlerimiz, yeni korona virüs (COVID-19) küresel salgını sebebiyle, resmi otoritelerce alınan kararlar ve sizlerin sağlığı için aldığımız önlemler doğrultusunda; iç hat uçuşlarımız 4 Haziran 2020, dış hat uçuşlarımız 10 Haziran 2020 tarihine kadar durdurulmuştu.''

İLKER AYCI: YENİ BİR ÜCRET POLİTİKASINA GEÇEBİLİRİZ

 

 

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Cüneyt Özdemir’in sorularını yanıtladı. Corona virüsü salgını nedeniyle THY’nin yeni bir ücret politikasına geçebileceğini belirten Aycı, “2020-2021’de amacımız kâr etmek değil, gücümüzü korumak olacaktır. 5 yıla varabilecek bu süreçte, fedakarlıklarla iş akdi feshetmek yerine yolumuza devam etmek için beraber çalışacağız” ifadesini kullandı.

“THY’den işten çıkarmalar olacak mı?” sorusuna da yanıt veren Aycı, “THY’nin en önemli konusu gücümüz yettiğince istihdamı korumaktır. Gücümüz yettiğince dayanacağız” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 27
 • Ayarcı 4 ay önce Şikayet Et
  Bu THY hala uçuş yapmıyor.ne kadar Zarar etti merak ediyorum... İNŞAALLAH personel çıkarmaz zarar ediyor uz diye...
  Cevapla
 • .... 4 ay önce Şikayet Et
  THY bu şüreçte kalitesini gösterememiştir. Tüm güven itibarını kaybedecek işlerde yaptı. Yurt dışı tahliyeleri ve kargo uçaklarının aktifliği seyehat etme ihtiyacı olmayan insanların gözlerini boyamaktan öteye geçememiştir. Açıklama ve bildiri yapmayı bilmeyen uçuşun başlayacağı tarihi kesinleştirmeden 1 mayıstan itibaren sattığı biletleri hem insanları uçurmayarak hemde paralarını geri vermeyerek kullanması... AVM ler iş adamların kurmuş olduğu baskıyla açılmış olması sizin THY nin acizliğini gösterir. Otobüs seferlerini icra ettiren ülke yöneticileri uçakları kapatan sizler saçma sapan bi yönetim biçimi...
  Cevapla
 • ERTAN AKKAYA 4 ay önce Şikayet Et
  ilker Aycı'yı dinledim , o tarihlerde uçuşları planladıklarını ancak virüsün seyrine göre bunun kararını ilgili Bakanlıkların verebileceğini söyledi, %100 seferlere başlıyoruz şeklinde bir beyanı olmadı, ayrıca içhatlarda şuan için 14 şehre uçuş planlandığınında bilinmesi lazım..
  Cevapla
 • ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  O zaman bayramdan sonra da şehirler arası giriş çıkış kaldırılsın.
  Cevapla
 • yusuf 4 ay önce Şikayet Et
  İyi yolculuklar kendinize iyi bakin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle