Berberlerde koronavirüs tarifesi!

Sultangazi'de müşterilerini kabul eden berberler ile müşteriler arasında fiyat artışı polemik konusu oldu. Fatih Göktaş isimli berber, "Odamızın açıkladığı 2020 fiyat tarifesi vardı. Bu tarifeyi yaklaşık 4-5 aydır uygulamayan arkadaşlar vardı. Virüsten dolayı giderlerimiz artmaya başladığı için bugüne kadar uygulanmayan 2020 fiyat tarifesi uygulanmaya başlandı" dedi.

Berberlerde koronavirüs tarifesi!
Berberlerde koronavirüs tarifesi!
GİRİŞ 11.05.2020 13:55 GÜNCELLEME 11.05.2020 13:55
Bu Habere 105 Yorum Yapılmış

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Mart'ta kapatılan berberler ve kuaförler bugün itibarıyla hizmet vermeye başladı. Randevu sistemi ile çalışan berberler, kepenklerini açarak uzun bir aranın ardından müşterilerini kabul etti. Berberlerde koronavirüsle mücadele kapsamında bir koltuğun boş bırakılarak sosyal mesafe kuralına uyulduğu görüldü.

 

Sultangazi'de müşterilerini kabul eden berberler ile müşterileri arasında fiyat artışı konusunda görüş ayrılığı yaşandı. İstanbul Erkek Berberler Odası'nın 2020 fiyat tarifesini bugüne kadar uygulamayan Sultangazili berberler, hizmet vermeye başladıkları gün fiyat tarifesini uygulamaya başladı. 

 

"ODAMIZIN AÇIKLADIĞI 2020 FİYAT TARİFESİ VARDI"

Zor durumda olduklarını belirten berber Fatih Göktaş, "Bugün açıldığımız için çok mutluyuz. Açılmamız iyi oldu. İlk gün olmasından dolayı talep çok. Randevu sistemi ile çalışıyoruz. Randevusuz ve maskesiz kesinlikle müşteriyi içeriye almıyoruz" dedi. Fiyat artışına da değinen Göktaş, "Odamızın açıkladığı 2020 fiyat tarifesi vardı. Bu tarifeyi yaklaşık 4-5 aydır uygulamayan arkadaşlar vardı. Virüsten dolayı giderlerimiz artmaya başladığı için bugüne kadar uygulanmayan 2020 fiyat tarifesi uygulanmaya başlandı. Berberlerin kapanmadan önce saç sakal tıraşına 30-35 TL hizmet bedeli alınırdı. Bugün itibarıyla 2020 tarifesine uyularak 45 TL hizmet bedeli alınmaya başladı. Müşterilerimiz de bu durumu olumlu karşılıyor" dedi. 

"BANA GÖRE PEK İDEAL FİYAT DEĞİL"

Tıraş olan Zeynel Aslantaş ise, "Tabiki mutluyuz. 2 ay boyunca evde tıraş oluyorduk. Berberime geldiğim için mutluyum. Evde tıraş olmayacağım için de mutluyum. Fiyatlarda bir artış olmuş. Sebebi hijyen olduğu söyleniyor. Bana göre pek ideal fiyat değil" şeklinde konuştu.

KAYNAK: DHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 105
 • VATANDAŞ 4 ay önce Şikayet Et
  Bu sene kırkılmış kafalar moda
  Cevapla
 • Mahmut Akar 4 ay önce Şikayet Et
  35 yıldır berbere gitmiyorum. Traş etmek çok kolay ve daha hijyen..
  Cevapla
 • Mahmut Akar 4 ay önce Şikayet Et
  35 yıldır berbere gitmiyorum. Traş etmek çok kolay ve daha hijyen..
  Cevapla
 • Aydin 4 ay önce Şikayet Et
  35 40 lira her halde iki ayın acısını bizden cikariyorlar.buna fırsatçılık denir.gitmeyin bence berbere boykot edin.bu en güzel cevap olur
  Cevapla
 • mevlut erol 4 ay önce Şikayet Et
  Sinirimden saçımı sakalımı yoldum..Aaa...O da ne?..Berbere ihtiyacım kalmamış..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle