EPDK'dan İGDAŞ faturalarıyla ilgili önemli açıklama!

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, "İGDAŞ tarafında mevzuata aykırı fatura düzenlenmiş. 75 günlük fatura kesilmiş. Güvensiz bir ortamda hizmetin yürütülmesi mümkün değil " ifadelerini kullandı.

EPDK'dan İGDAŞ faturalarıyla ilgili önemli açıklama!
EPDK'dan İGDAŞ faturalarıyla ilgili önemli açıklama!
GİRİŞ 08.05.2020 11:32 GÜNCELLEME 08.05.2020 11:32
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

EPDK Başkanı, İGDAŞ ile ilgili A Haber canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

 

EPDK Başkanı Yılmaz'ın açıklamaları şöyle:

İGDAŞ gereğini yapmalıdır. Gereğini yapmazsa çok ağır cezaları var bunların. Faturalar mevzuata aykırı düzenlenmiş. Sayaç, faturanın terazisidir. Terazi bozulursa güven kalmaz. 75 günlük fatura düzenlenmiş, böyle bir şey kabul edilemez.

 

"YANLIŞ FATURALARI ÖDEMEK ZORUNDA DEĞİLLER"

Bizim harekete geçmemizin nedeni, faturaların iptal edilmesi için. Faturalar ödendikten sonra biz bu hakkaniyetsiz durumu giderememiş oluruz. Bu yanlış faturaları ödemek zorunda değiller. Doğru faturayı ödemek zorundalar mevzuata göre.

Her bir faturayı ayrı ayrı inceleriz. Akıllarında soru olanlar fotoğraflarını çekip faturaları bize göndersinler. Hangi şirket olursa olsun, tüm şirketleri inceliyoruz. Şu ana kadar düne kadar şikayet gelmemişti. Gelirse harekete geçer, soruşturma açarız. Dün bize gelen bine yakın şikayet oldu. 6.5 milyon abone var. Türkiye'nin 3'te 1'i kadar. Hiçbir firmanı bunu yapmaya hakkı yok. Bir siyasetçi İGDAŞ itibarızlaştırılıyor dedi. Bunu siyasete çekmek çok yanlış. Yanlışı EPDK mı yaptı? Açık, net, faturalar ortada. Süreci yakından takip ediyoruz. İGDAŞ'a talimatı verdik, buna uymak zorundalar. Uygun faturayı üretmek zorundalar.

Faturayı ödeyenlerle ilgili soruşturmalar sürüyor. Faturasını ödeyenlerin mağduriyetini de gidereceğiz. Gerekirse haksızlıklar varsa iadeleri sağlayacağız. Yasal faizi ile mahsup ettireceğiz.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 24
 • sk9 4 ay önce Şikayet Et
  fırsatçılık yapanı affetmiceksin ki bir başkası bunu yapmaya cesaret edemezsin.
  Cevapla
 • Vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  Sosyal medyada bunu eleştiren bir tane chp li görmedim. Yanlışa korkmadan yanlış diyebilecek bir tane chp li yok mu? Herşey güzel mi istanbul? Güzelse sorun yok. Güzel değilse sorumlusu sensin kimseye bahane bulma.
  Cevapla
 • Ali uzalp 4 ay önce Şikayet Et
  her şey nasılda güzel oldu ya, müstehak oldunuz ,İstanbul un seçmeni
  Cevapla
 • baba 4 ay önce Şikayet Et
  2 ay fatura almasınlar
  Cevapla
 • Murat yolcu 4 ay önce Şikayet Et
  bizde ödedik nolcak şimdi sebep olanların ALLAH Müstehaklarını versin bakalım nasıl helallik alacaksınız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle