BOREL'in litrelikleri de satışa çıktı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünce üretilen ve nisan ayından itibaren 100 mililitrelik şişelerde raflarda yer alan bor katkılı el dezenfektanı BOREL, 1 ve 5 litrelik boyutlarda da satışa çıktı.

BOREL'in litrelikleri de satışa çıktı
BOREL'in litrelikleri de satışa çıktı
GİRİŞ 07.05.2020 12:30 GÜNCELLEME 07.05.2020 14:24
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünce üretilen ve nisandan itibaren çok sayıda tüketiciye ulaşan yerli ve milli bor katkılı dezenfektan BOREL'in 1 ve 5 litrelik boyutları da piyasaya sunuldu

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının liderliğinde, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) tarafından Ar-Ge süreci tamamlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla seri üretime geçen, çok kısa sürede Türkiye'nin 81 ilinde vatandaşlara sunulan küçük boyutlardaki BOREL'e litrelik şişeler de eklendi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in nisan ayında müjdesini verdiği 1 ve 5 litrelik boyutlardaki BOREL, üretilmeye başlandı.
Fabrikalarda üretilen 1 ve 5 litrelik BOREL'ler paketlenerek raflarda yerini aldı.

Küçük şişelerde günde ortalama 200 bin üretimin yapıldığı BOREL'de büyük şişeler için gelen talebi karşılayacak üretim kapasitesi bulunuyor.

Ürünün litrelik boyutuyla kişisel kullanımın dışında büyük ölçekli işletmelere, kurumlara ve insan trafiğinin fazla olduğu noktalara hitap etmek ve hijyen sorununa çözüm üretmek hedefleniyor.

ÜRETİME "TAM GAZ" DEVAM

BOREL üretim tesislerinde hem küçük hem de büyük boyutların üretimi için yoğun mesai harcanıyor.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği küçük boyların paketlenmesine devam eden çalışanlar, 1 ve 5 litrelik ürünleri de hazırlıyor.

Tesislere tedbirler kapsamında dışarıdan kimse alınmazken, BOREL'in tüm üretim aşamalarında çalışanlar, maske, tulum ve eldiven kullanıyor.

İçeriğinde bulunan bor, etil alkol, gliserin, aloe vera, çay ağacı yağı ve lavantayla elleri nemlendiren ve dermatolojik problemlere neden olmayan BOREL, borun anti-bakteriyel özelliğiyle de eldeki mikrop ve bakterilerle mücadele ediyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 10
 • serkan 2 yıl önce Şikayet Et
  ben tane aldım, bence pahalı değil, neden, elinize çok az sıkıyorsunuz diğerlerine benzemeyen bir halde bütün ele sürmeye yetiyor, dolayısıyla hemen bitmiyor, bir şişe bitmedi 2 haftadır, gerçi daha ziyade el yıkıyorum ama şişe bitmekten çok uzak, çok güzel kokuyor ve elinizin dokusu pul pul oluyormuş gibi hissettirmiyor
  Cevapla
 • Ergün 2 yıl önce Şikayet Et
  fiyat çok yüksek.
  Cevapla
 • rido 2 yıl önce Şikayet Et
  ürün çok kaliteli. insanlar gidip sigaraya 20 tl para verir sağlık vr bakımla alâkalı oldu mu 7.45 tl nin pahalı olduğunu söyler. bu millete iyilik yaramaz.
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  ya hu çıksın da pahalı olsun .hiç olmazsa milli.
  Cevapla
 • dostacısı 2 yıl önce Şikayet Et
  arkadaşlar bor cennetinde bor ürünü bu kadar pahalı olmak zorundamı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle