THY açıkladı: Türkiye'ye girişine izin verilmeyecek

THY, corona virüs salgını önlemleri kapsamında ülkelerden gelen egzotik hayvanlar ile omurgasızlar, amfibik hayvanlar, gelincik, sürüngen ve kemirgen gibi evcil olmayan hayvanların yolcu beraberinde veya kargo ile Türkiye'ye girişinin ikinci bir duyuruya kadar yasaklandığını duyurdu.

THY açıkladı: Türkiye'ye girişine izin verilmeyecek
THY açıkladı: Türkiye'ye girişine izin verilmeyecek
GİRİŞ 07.05.2020 11:34 GÜNCELLEME 07.05.2020 12:05

Türk Hava Yolları (THY), evcil olmayan hayvanların Türkiye'ye girişine izin vermeyecek.

 

 

THY'nin internet sitesinden yapılan "Canlı hayvan taşıması hakkında" başlıklı açıklamada, Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından yeni tip corona virüs (Covid-19)  tedbirleri kapsamında duyuru yayımlandığı belirtildi.

İKİNCİ BİR DUYURUYA KADAR YASAK

 

 

Taşıma amacı fark etmeksizin tüm ülkelerden gelen egzotik hayvanlar ile omurgasızlar, amfibik hayvanlar, gelincik, sürüngen ve kemirgen gibi evcil olmayan hayvanların yolcu beraberinde veya kargo ile Türkiye'ye girişinin ikinci bir duyuruya kadar yasaklandığı kaydedilen açıklamada, "Ticari amaçlı olmayan sağlık kartı sahibi köpek, kedi, kuş, süs balığı gibi evcil hayvanların ise yolcu ile beraber seyahat (PETC/AVIH/ESAN/SVAN) edebilmesine izin verilmiştir. Ancak yurt dışından Türkiye'ye giriş yapan hayvanın, hayvan sahibi ile beraber 14 gün izolasyonunun sağlanması gerekmektedir" bilgisine yer verildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR