Ve başladı... ABD devi koronavirüse yenildi

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgının ardından birçok sektörde ekonomik zorluklar baş göstermeye başladı. Özellikle insanların karantina sürecinde ve sokağa çıkma yasağı olan bölgelerde temel ihtiyaçlar dışındaki alışveriş oranları düştü. Buna bağlı olarak da ABD'nin perakende devlerinden olan J.Crew Group, koronavirüs salgınının ekonomik etkileri sonucu konkordato başvurusunda bulundu.

GİRİŞ 05.05.2020 09:13 GÜNCELLEME 05.05.2020 09:33
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Amerikan perakende şirketi J.Crew Group, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkileri sonucu konkordato başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

 

 

BORÇ VERENLERLE ANLAŞMA YAPTILAR

Şirketten yapılan açıklamada, yaklaşık 1,65 milyar dolarlık borcun öz kaynağa dönüştürülmesi için borç verenlerle anlaşma yapıldığı kaydedildi.

 

 

Açıklamada, J.Crew Group'un konkordato başvurusunda bulunduğu bildirildi. Söz konusu açıklamada görüşlerine yer verilen J.Crew Group Üst Yöneticisi (CEO) Jan Singer, borç verenlerle yapılan anlaşmanın, uzun vadeli ve sürdürülebilir büyümeyi sağlamak adına şirket için kritik bir kilometre taşı olduğunu ifade etti.

Singer, bu süreçte müşterilere hizmet sunmaya devam edileceğini belirterek Kovid-19 salgınından kaynaklanan olağanüstü koşullarda dahi tüm operasyonları günlük olarak sürdüreceklerini vurguladı

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
abd iflas
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • kemal 4 ay önce Şikayet Et
  dolari eroyu ben dusurecegim.size kemal sozu
  Cevapla
 • Hakan 4 ay önce Şikayet Et
  Eeee Çin'de bir tabak pirinç koy sosyal kölenin önüne akşama kadar sana gömlek diksin, al bir dolara satın 70 dolara , tedarik Zinciri kopunca kaldın ortada,tabiki iflas
  Cevapla
 • HAYYUL KAYYUM ALLAH 4 ay önce Şikayet Et
  abd bat bat devril ve dünya rahat bir nefes alsın beter ol abd
  Cevapla
 • Nuri 4 ay önce Şikayet Et
  Abd batıyor türkiyede dolar uçuyor bunu bana kimse anlatamiyor
  Cevapla
 • Kemal 4 ay önce Şikayet Et
  Dolar ABD nin malı değildir. ABD doları borç olarak FED den alır. FED'in sahipleri de dünyanın servetinin%90 Nina sahip büyük aileler. Yani ABD devrilse de o petrol dolarla ya da bu ailelerin sahip olduğu herhangi başka bir şeyle alınır.
  Cevapla
 • Onuncu köy 4 ay önce Şikayet Et
  Ben anlatayım kardeş, doların yüksel.esi bakması endeksli degildir dunyanin rezevr parası dolardır. Ikincisi yıllardır süren saldirilar hala devam etmektedir esas sorun bu yani bu türkiyeye bir saldırıdir amaç ekonomiyi cokertmek ve türkiyeyi yine eskisi gibi yönetmek.. olay bu. selametle
  Cevapla
 • turt 4 ay önce Şikayet Et
  abd batsa bile dolar düşmez bizim milet doları seviyor
  Cevapla
 • Propanka 4 ay önce Şikayet Et
  İçimizdeki İrlandalılar
  Cevapla
 • 1071 4 ay önce Şikayet Et
  Daeısı diğer abd ve ab şirketlerinin başına...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle