Kilosu 250 TL'den 2 TL'ye kadar düştü

Mersin’in Mut ilçesinde ilk çıktığında kilosu 250 TL’den alıcı bulan turfanda erik 2 ila 8 lira arasındaki fiyatıyla üreticisinin yüzünü güldürmeyi sürdürüyor.

Kilosu 250 TL'den 2 TL'ye kadar düştü
Kilosu 250 TL'den 2 TL'ye kadar düştü
GİRİŞ 26.04.2020 14:29 GÜNCELLEME 26.04.2020 14:29
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mut Toptancı Hali Sebze Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Mehmet Ali Acar, yaptığı açıklamada, ilçe genelinde 14 bin dekar alanda 21 bin ton erik rekoltesi beklediklerini belirtti.

İlk çıktığında kilosu 250 lira olan can ve papaz eriğinin kilosunun kalitesine göre 2 ila 8 lira arasında satıldığını belirten Acar, "Mut’ta yetişen can eriği, rengi, görünümü, sulu ve lezzetiyle tüketiciler tarafından yoğun talep görüyor. Kaliteli erik üreten üreticimiz emeğinin karşılığını fazlasıyla alıyor. Bu yıl erik fiyatları altın yılını yaşıyor" dedi.

Mut’un mikro klima iklim özelliğe sahip olması dolayısıyla burada yetişen ürünlerin ayrı bir lezzeti ve aroması olduğunu ifade eden Acar, “Her yıl erik fiyatlarını kayısı fiyatları takip eder. 1 hafta içerisinde açık alanda sofralık kayısı hasadı başlar. Bu yıl kayısı fiyatları da üreticinin yüzünü güldürecek” diye konuştu.

Fiyatlardan memnun olan üreticiler ise, "Kaliteli erik üretiminin ödülünü her yıl fazlasıyla almaktayız. İnşallah bu yıl da geçen yıl gibi bereketli bir yıl olur. Kaliteli ürünlerimizden dolayı cebimiz parayla doluyor" dediler.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 11
 • Çiftçi 2 yıl önce Şikayet Et
  Marketleri denetlesinler ilk baştan böyle fiyat yok tarlada 2 tl markette 20 tl böyle bir dünya yok
  Cevapla
 • Naim 2 yıl önce Şikayet Et
  Haberde Sanki Bariz bir Gariplik var gerisine Siz karar verin...
  Cevapla
 • Melo 2 yıl önce Şikayet Et
  250 Tl den 2 Tl /8 Tl ye düşmüş üreticinin değil bence tüketicinin yüzünü güldürüyor diye metni düzeltin. :)
  Cevapla
 • Müslüman Türk 2 yıl önce Şikayet Et
  Hijyen sıfır, erik alıp yerken tekrar tekrar düşüneceğim
  Cevapla
 • Altaylar 2 yıl önce Şikayet Et
  Aman ha üreticini yüzü gülsün, aracının yüzü gülsün, toptancının yüzü gülsün. Biz gülmesek de olur, zaten hep gülen biz tüketicilerdik
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle