Pide satışı iftara kadar devam edecek! Bakanlık açıklık getirdi

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine gönderilen Ramazan tedbirleri genelgesinde iftara 2 saat kala pide üretiminin durdurulacağı ifadesinin pide satışını kapsamadığı öğrenildi. 2 saat öncesinden tüm üretim duracak ancak pide satışı herhangi bir yasak veya önlem olmadıkça devam edecek.

Pide satışı iftara kadar devam edecek! Bakanlık açıklık getirdi
Pide satışı iftara kadar devam edecek! Bakanlık açıklık getirdi
GİRİŞ 22.04.2020 19:13 GÜNCELLEME 22.04.2020 19:15
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanlığı'nın son olarak yayınladığı Ramazan ayı genelgesinde pide satışıyla ilgili kıstlama kafa karışıklığına neden olmuştu. Pide satışıyla ilgili karışıklığa netlik kazandıran İçişleri Bakanlığı, pide satışının iftar saatine kadar süreceğini açıkladı.

 

 

Yeni tip Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl Ramazan ayında vatandaşların toplu katılım gösterdiği iftar, sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren her türlü etkinliğe ve iftar çadırlarına müsaade edilmeyecek. Müsaade edilmeyecek kalabalıklardan birisi de sıcak pide kuyruğu oldu. Merkez kaynaklardan elde edilen bilgilere göre ramazan pidelerinin üretimi ve satışı konusunda ince bir detay bulunuyor.

"PİDE SATIŞI İFTARA KADAR SÜRECEK"

 

 

Genelgeye göre, "Ramazan süresince iftar saati ve hemen öncesinde oluşabilecek pide kuyruklarının oluşturacağı yoğunluk Covid-19 salgın riskini artıracağından fırınlardaki pide ve ekmek üretimi ile özel siparişler iftardan 2 saat önce sonlandırılacak" ifadesi yer alıyor. Ancak bu ifade pide satışını kapsamıyor. Buradan çıkarılan net sonucun 2 saat öncesinden üretimin durdurulacağı ancak satışın herhangi bir yasak ya da önlem olmadıkça iftar saatine kadar süreceği anlaşılıyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 2
  • Fatih Türkgenç 2 ay önce Şikayet Et
    Aman ne yapıyorsunuz iftar vakti sıcak pide olmazsa insanlar açlıktan ölür.sakın iftar saati sıcak pide çıksın fırının önünde sıcak pide kuyruğunda buluşalım. Malum ekmeği hafif bayatlayınca çöpe atan bi milletiz
    Cevapla
  • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
    O nasıl bir şey 2 saat önce pide üretimi duracak? Duracak mı sanıyorsunuz kütür kütür üretecekler. Fırınlar mutlaka iftardan 2 saat önce kapatılmalı.
    Cevapla