Georgieva: Dünyanın yarısı pandemide IMF'den yardım istedi

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, dünyanın yarısının, Covid-19 pandemisinin etkileriyle küresel ekonomide yaşanan çöküş koşullarında IMF'den yardım istediğini açıkladı.

Georgieva: Dünyanın yarısı pandemide IMF'den yardım istedi
Georgieva: Dünyanın yarısı pandemide IMF'den yardım istedi
GİRİŞ 16.04.2020 14:35 GÜNCELLEME 16.04.2020 14:42
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

CNBC'nin sorularını yanıtlayan Georgieva, "Bugün yaşadığımız acil durum, bugüne kadar olanların hiçbirine banzemiyor" dedi ve bu nedenle IMF'nin de gelen talepleri çok hızlı karşıladığının atını çizdi.

 

 

Tüm ülkelere, sağlık sistemlerinin aksamadan çalıştığında emin olmaları çağrısı da yapan Georgieva, savunmasız ve korunmasız insanların ve ilk müdahale ekiplerinin ancak bu şekilde korunabileceğine dikkat çekti.

IMF, Covid-19 salgınının etkisinde küresel ekonominin 2020'de yüzde 3 küçüleceğini tahmin ederken, Türkiye ekonomisinin büyüme tahminini de aşağı yönlü revize ederek eksi yüzde 5.0 seviyesine çekti. IMF baş ekonomisti Gita Gopinath, ekonomide 1929'daki Büyük Buhran'dan bu yana yaşanacak en sert küçülmenin gerçekleşeceğini; krizin, 2008 finansal krizinden daha derin etkilerinin olacağı uyarısı yaptı.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • İrfan Yakupoğlu 3 ay önce Şikayet Et
  Imf den para isteyeceğimize biz devletimize servetimizden 1/10 oranda veririz
  Cevapla
 • Ali Hakyemezptpgp 3 ay önce Şikayet Et
  IMF sağılmayacagı ineğe ot vermez
  Cevapla
 • Uruz bey 3 ay önce Şikayet Et
  Bu demektir ki faiz çarkı tam gaz hızlandı. şimdi bu IMF faizsiz mi veriyor bu yardım ve kredileri. Bence Koronavirüs daha da kızacak. Ve insanlığa tam gaz saldıracak. Bu faiz çarkından dolayı ben de koronanın tarafındayım. En büyük sömürü aracı faizdir.
  Cevapla
 • Hacivat 3 ay önce Şikayet Et
  IMF nin cani cehenneme
  Cevapla
 • Angaralı 3 ay önce Şikayet Et
  Şu korona hangi para babasına yaradıysa onun üzerine gitmek lazım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle