Bakandan heyecanlandıran açıklama: Dışa bağımlılığı bitirecek keşfin arefesindeyiz

Bakan Albayrak "Her alanda tarihi atılımların ve büyük ideallerin gayretindeyiz. Cari açığa darbe vuracak, enerjide dışa bağımlılığı sonlandıracak keşiflerin arefesindeyiz. 3 sondaj, 2 sismik gemimizle milletimizin haklarını koruma, ülkemizin zenginliğini artırma mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi.

Bakandan heyecanlandıran açıklama: Dışa bağımlılığı bitirecek keşfin arefesindeyiz
Bakandan heyecanlandıran açıklama: Dışa bağımlılığı bitirecek keşfin arefesindeyiz
GİRİŞ 09.04.2020 17:25 GÜNCELLEME 09.04.2020 17:34
Bu Habere 133 Yorum Yapılmış

Doğu Akdeniz'de doğalgaz ve petrol aramaları konusunda en başından beri taviz vermeyeceğini açıklayan Türkiye arama faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor.

Türkiye'nin arama ve sondaj çalışmaları ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan heyecanlandıran bir paylaşım geldi.

DIŞA BAĞIMLILIĞI SONLANDIRACAK KEŞİFLERİN ARİFESİNDEYİZ

Bakan Albayrak Twitter hesabından "Her alanda tarihi atılımların ve büyük ideallerin gayretindeyiz. Cari açığa darbe vuracak, enerjide dışa bağımlılığı sonlandıracak keşiflerin arefesindeyiz. 3 sondaj, 2 sismik gemimizle milletimizin haklarını koruma, ülkemizin zenginliğini artırma mücadelemizi sürdüreceğiz."  mesajını paylaştı.

FATİH GEMİSİNİN YENİ DURAĞI KARADENİZ

Öte yandan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Fatih Gemisinin boğaz geçiş hazırlığı için Haydarpaşa Limanı'na yanaşacağını belirtti.

Gemi personelinin sağlığı için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı gerekli tedbirlerin alındığını kaydeden Dönmez, "Fatih'in teknik hazırlıklarının ardından yeni durağı Karadeniz olacak. Tüm mürettebatımıza başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun." ifadelerini kullandı.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının Akdeniz ve Karadeniz'de sondaj yapmak için kullandığı 229 metre uzunluğunda ve 51 bin 283 groston ağırlığındaki sondaj gemisi Fatih, sabah erken saatlerde Yenikapı açıklarına demir atmıştı.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 133
 • Haydar vatan 3 ay önce Şikayet Et
  Gurur duyuyorum ne mutlu Başımıza Böyle çalışkan ekipinle birlikte Reis yola devam yolunuz açık olsun Türkiye,
  Cevapla
 • ibrahim adem 3 ay önce Şikayet Et
  Tayyib Erdoğan'ın sülalesi bu ülkeye asker olmuş hizmet ediyor.
  Cevapla
 • Egemen 3 ay önce Şikayet Et
  Yeterki işini düzgün yapsınlar isterse tüm sülalesi çalışsın
  Cevapla
 • ömer 3 ay önce Şikayet Et
  ulan kemal derviş bu ülkeye 4.ortak olarak gönderildiğinde alkış tutanlar ...BERAT ALBAYRAK a damat diyor....ulan en azından bizim kanımız canımız ...KEMAL DERVİŞ kimin çocuğuydu,...biraz akledin
  Cevapla
 • bil 3 ay önce Şikayet Et
  terbiyesizliğin lüzumu yok...
  Cevapla
 • ilhan 3 ay önce Şikayet Et
  inşallah
  Cevapla
 • Serdar 3 ay önce Şikayet Et
  çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle