Söylentilere son noktayı koydu: Türkiye'ye iki yıl yeter

Kocaeli’de kuru bakliyat ve gıda maddesi üretimi yapan bir firma yetkilisi, korona virüs nedeniyle bakliyat sıkıntısının yaşanacağı söylentilerinin doğru olmadığını söyleyerek, depolardaki ürünlerin Türkiye’ye 2 yıl yetebileceğini açıkladı.

Söylentilere son noktayı koydu: Türkiye'ye iki yıl yeter
Söylentilere son noktayı koydu: Türkiye'ye iki yıl yeter
GİRİŞ 09.04.2020 10:21 GÜNCELLEME 09.04.2020 10:22
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Korona virüs nedeniyle evlerinde kalmak zorunda olan insanların kuru bakliyat ve gıda ürünlerine yönelik yoğun talebi sonrası ürünlerin yetmeyeceği söylentilerinin doğru olmadığını açıklayan üreticiler, gıda stoklarının iki yıl Türkiye’ye yeteceğini söyledi. Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bulunan dev dev üretim ve depolama tesisinde piyasaya sürekli ürün tedarik ettiklerini belirten Eskar Gıda A.Ş. Genel Müdürü Ertan Kara, “2 sene yetecek kadar stok mevcut. İnsanlarımız bu konuda rahat olsun” dedi.

 

Depolardaki tonlarca ürün 2 yıllık ihtiyacı karşılıyor

Depoların ağzına kadar ürünle dolu olduğunu ve sürekli olarak piyasaya ürün tedarik ettiklerini söyleyen Ertan Kara, “Türkiye genelinde bakliyat konusunda herhangi bir sıkıntı yoktur. Kendi stoklarımdan örnek vereyim, 500 ton pirinç, 100 ton bulgur, 200 ton kırmızı mercimek, 80 ton nohut, 100 ton fasulye, bunun yanında da makarna, un, yağ, şeker olsun bunlar elimizde mevcuttur. Türkiye genelinde benim gibi bu işi yapan arkadaşlarda da dahil her hangi bir stok sorunumuz yok. 2 sene yetecek kadar stok mevcut. İnsanlarımız bu konuda rahat olsun. Paniğe gerek yok” dedi.

 

''Vatandaşlarımızın yanındayız”

Fiyat konusunda tedarik sağlayan firmaların artış yapmadığına da değinen Kara, “Geçen seneki fiyatlarımız devam ediyor. Bu arada üretici firmalarımıza tek tek teşekkür ederim zam yapmadıkları için. Vatandaşlarımızın yanındayız. 7/24 ticaretimiz devam ediyor ürünleri karşılamak için. Tedarik konusunda da hiçbir sıkıntımız yok. Şu an sipariş versem 200 ton pirinç istesem yarın sabah benim elime ulaşır.

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 5
 • kemal 5 ay önce Şikayet Et
  Maşallah , Allah daha çok versin.
  Cevapla
 • osmanoğlu2023 5 ay önce Şikayet Et
  Allah berekat versin
  Cevapla
 • Yaşar dede 5 ay önce Şikayet Et
  Her olayın fırsatçıları vardır bu zalimlere fırsat vermemek lazım işte böyle gıda depolarını göstermek lazım hem halk rahat eder hemde fırsatçılar saha bulamaz.
  Cevapla
 • Türkiyem 5 ay önce Şikayet Et
  2 yıl sürmez kriz 1 yıl sürer diyorlar hocam sıcak parayı görüpte sakın ihracat yapma cia ajanları vızır vızır dolaşıyor bütün dünyada ülkelerin mallarını çalıyorlar mit ajanları gözlerini açsınlar bu kritik dönemde
  Cevapla
 • C.Türk 5 ay önce Şikayet Et
  Bakliyat ürününde bir sıkıntı olmaz ama Salgının Merkezi İstanbulu Çok büyük bir Su Sıkıntısı bekliyor? Çünkü Barajlardaki Su seviyesinin azalmasına karşın İmamoğlu hiç bir önlem almış değil?.
  Cevapla