Et ve Süt Kurumu'ndan İYİ Partili vekile yalanlama

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Meclis'teki infaz düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin Et ve Süt Kurumu'nda açıklama yapıldı. Açıklamada, "Depolarımızda uygun koşullarda muhafaza edilen çürümeye terk edildiği iddiası tamamen gerçek dışıdır ve Kurumumuza yapılan çirkin bir iftiradır" denildi.

Et ve Süt Kurumu'ndan İYİ Partili vekile yalanlama
Et ve Süt Kurumu'ndan İYİ Partili vekile yalanlama
GİRİŞ 08.04.2020 12:50 GÜNCELLEME 08.04.2020 16:37
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Et ve Süt Kurumu'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

 

 

İyi Parti Milletvekili Sayın Lütfü Türkkan, 7 Nisan 2020 tarihinde İnfaz Düzenlemesi ile ilgili olarak TBMM’de gerçekleştirilen görüşmelerde yaptığı konuşmada,” Et ve Süt Kurumunun depolarındaki etlerin bekletildiği ve çürüdüğüne dair” kamuoyunu yanıltıcı iddialarda bulunmuştur.

Depolarımızda uygun koşullarda muhafaza edilen çürümeye terk edildiği iddiası tamamen gerçek dışıdır ve Kurumumuza yapılan çirkin bir iftiradır.

 

 

Kurumumuz 1952’den bugüne sağlıklı, güvenli, kaliteli ve ekonomik ürün çeşitlerini Et ve Balık Kurumu markası ile tüketicilerine ulaştırmaktadır.

Et ve Süt Kurumu, üreticileri korumak amacıyla hayvanlarını satın almakta, depolamakta ve piyasa ihtiyaçları doğrultusunda et fiyatlarını regüle etmek için de stoğunda bulundurduğu etleri, ihtiyaç olduğu dönemlerde iç piyasada satışa sunmaktadır. Depolarımızdaki etlerin tamamı yerli üreticilerden alınan hayvanların etleri olup ithal et stoğumuz bulunmamaktadır.

Korona virüs salgınının alışveriş kültürüne etkilerini de göz önünde bulunduran Kurumumuz, kıyma ve kuşbaşı konserve veya dondurulmuş şekilde raf ömrü uzun, kolay muhafaza edilebilen ürünlerin ülkemizin dört bir yanında tüketicilere ulaştırılmasını sağlamaktadır. ESK 10 Şubat 2020 tarihinde piyasa ihtiyaçları doğrultusunda karkas et satışını başlatmıştır ve sektörün ürünlerimize olan talepleri her geçen gün artmaktadır.

Et ve Süt Kurumu sadece tüketicilerimizin değil aynı zamanda MSB ve Jandarma Genel Komutanlığı başta olmak üzere çok sayıda kamu kurum ve kuruluşun da et ihtiyacını yıllardan beri karşılamaktadır.
Hem üreticimizi hem de tüketicimizi koruyarak Ülkemize 68 yıldır güvenle hizmet eden Et ve Süt Kurumu içinde bulunduğumuz bu zor günlerin sağlıkla ve gıda arzında herhangi bir sıkıntı yaşanmadan geçirilmesi hususunda çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir.

Devlet kurumlarının günlük siyasete alet edilerek yıpratılması hususunu kamuoyunun takdirine sunarız.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
iyi parti
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Adnan 5 ay önce Şikayet Et
  Bu zillet ittifakını tek yaptığı icraat yalan ve iftira.Yalanları yüzlerine vurulunca artık öyle bir çukurlaştı larki sadece gülüyorlar.Bu alçak yalanları foks,cumhuriyet,sözcü,oda TV,halt TV gibi yalan ehli yandaşlarla servis ediyorlar.chpkk,ip,hdp tam bir çamur birliği al birini vur ötekine .Bu pinokyoya sormalı EBK batarsa kınamı yakacaksın.
  Cevapla
 • ŞİFA 5 ay önce Şikayet Et
  İyipartili vekil yalan söyleyerek bu asil milletin vekili olma özelliğini neyezıkkı kaybetmiştir. Milletvekilliği onurlu şahsiyetli ve şerefli bir görevdir.Yalan söyleyen vekil olamaz.Olmamalı.
  Cevapla
 • keleş 34 5 ay önce Şikayet Et
  nezaman doğru söyledilerki
  Cevapla
 • Enver Yalçın 5 ay önce Şikayet Et
  Şehidin sakallı babasına tbmm de ne işi var dıyen bu çurumuş zıhniyetyen iftira..yalan ve inkardan başka ne beklenebılırkı
  Cevapla
 • trk 5 ay önce Şikayet Et
  Iftira düşünce hürriyeti sayılırsa bunlarla baş EDİLEMEZ. Ispat istenmeli.
  Cevapla
 • Bulut 5 ay önce Şikayet Et
  Bu kişi devlete iftira ve hainlikte kendisiyle yarışıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle