Rusya'dan Türkiye açıklaması: Yasaklansın

Rusya Meyve ve Sebze yetiştiricileri Birliği, ülkenin Tarım Bakanlığı'na yolladığı mektupla Türkiye, Çin, Fas ve Azerbaycan'dan domates ithalatının 2 aylığına durdurulmasını talep etti. Mektupta ""İthal ürünler ve vatandaşların evden çıkmaması nedeniyle talep düşüşü, toptan domates fiyatları üzerinde baskı yaratıyor, daha fazla azalma mevcut üreticilerin iflasına yol açabilir" ifadeleri yer aldı.

Rusya'dan Türkiye açıklaması: Yasaklansın
Rusya'dan Türkiye açıklaması: Yasaklansın
GİRİŞ 06.04.2020 10:56 GÜNCELLEME 06.04.2020 10:56
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Rusya Meyve ve Sebze Yetiştiricileri Birliği, Azerbaycan, Çin, Fas ve Türkiye'den domates ithalatına iki aylık yasak getirilmesini talep etti. RIA haber ajansında yer alan haber Rusya Tarım Bakanlığı'na gönderilen mektuba dayandırıldı. Rusya koronavirüs, düşük petrol fiyatları ve rublenin değer kaybetmesi nedeniyle zor günler yaşıyor. Ayrıca sağlık sorunları nedeniyle başkent Moskova dahil birçok bölgede 30 Nisan'a kadar kısmi tecrit başlatıldı.

 

 

'İFLASA YOL AÇABİLİR'

RIA haber ajansında yer alan habere göre Rusya'nın meyve ve sebze birliği yerel üreticilere destek olmak için ithalat kısıtlamalarını talep etti. Birlik Tarım Bakanlığı'na gönderdiği mektupta, "İthal ürünler ve vatandaşların evden çıkmaması nedeniyle talep düşüşü, toptan domates fiyatları üzerinde baskı yaratıyor, daha fazla azalma mevcut üreticilerin iflasına yol açabilir" dedi.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 41
 • melik 2 ay önce Şikayet Et
  Ne güzel haber ,içerde ucuzlar yazın 4-5 liraya biraz pahalı oluyordu.
  Cevapla
 • Hamdi 2 ay önce Şikayet Et
  Kendi ülkemize ve diğer türk ve müslüman ülkelere satalım beğenmeyen zıkkımın kökünü yesin dünyada bu kadar çok aç insan varken nimeti begenmeyenlere sinir oluyorum
  Cevapla
 • ahmet yanık 2 ay önce Şikayet Et
  Salça yapsınlar. .Fiyatlar yüksek istedikleri zamanda piyasaya sürebilirler
  Cevapla
 • meryem 2 ay önce Şikayet Et
  kabak tadı verdiler bence rusyayla ticarette çok bağımlı olmamaya bakmak lazım . mızıkcılıktan başka bir şey yapmıyorlar .
  Cevapla
 • Almanya 2 ay önce Şikayet Et
  Rusya kafayı yemiş.. Dünya kapış kapış bize satın diyor Sebze Meyve.. piyasada 10 Liralık maskeyi 100-150 liraya alan devletler var.. Rusyanin amborgo hoşuna gitti.. birde kendi kendine koyacak..
  Cevapla
 • harun 2 ay önce Şikayet Et
  adamlarda para kalmadı. türkiyede bile domates 5 lira kilosu. orada kaç paradır kimbilir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle