Metro'dan Fahiş fiyat açıklaması

“Fahiş fiyat uygulayan firmalara ceza yağdı” başlığıyla yer alan haberlere istinaden, konuya ilişkin olarak sizi bilgilendirmek isteriz.

Metro'dan Fahiş fiyat açıklaması
Metro'dan Fahiş fiyat açıklaması
GİRİŞ 04.04.2020 09:08 GÜNCELLEME 04.04.2020 09:08
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

30 yıldır bu ülkenin değerlerine sahip çıkan, her koşulda müşterilerinin yanında yer alan ve fiyat spekülasyonlarına karşı titizlikle mücadele eden bir marka olarak, konu ile ilgili haberleri üzüntüyle takip ediyoruz. 17.3.2020 tarihinde İzmir Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü Denetim ekiplerinin İzmir Gaziemir Mağazamızda yaptıkları alış-satış fiyat denetimi sonucunda, Ticaret Bakanlığının web sitesinde yayınladığı duyuru ile maske satışı konusunda tarafımıza idari para cezası tesis edildiğini öğrendik.

Dünyayı tehdit eden böyle bir süreçte toplum sağlığının faydasına en iyi şekilde hizmet etmek için bu maskeleri alış fiyatından satışa sunmaya başladık. Bahsedilen maske raflarımızda 50’li paketler halinde satılmaktadır. Dolayısıyla, söz konusu satış fiyatı 50 maskenin satış fiyatıdır. Alış fiyatlarımız ise tek maske fiyatı üstünden hesaplanmaktadır. 50 maske içeren bir paketin satış fiyatı, tek maske satış fiyatı gibi algılanarak alış ve satış fiyatları arasındaki fark hatalı tespit edilmiştir. Bu yanlışlığın giderilmesi için bakanlığa başvurumuzu gerçekleştirdik. Maskeleri aynı şekilde alış fiyatından sunmaya da devam ediyoruz.

Müşterilerimizin güvenle alışveriş yapmalarını her yönüyle sağlamak için hassasiyetle yaklaştığımız konulardan biri fiyat spekülasyonları oldu. Fiyat spekülasyonlarına karşı başlattığımız mücadeleyi taviz vermeden yürüttük. Bu süreçte somut adımlar attık. 100.000 adet maskeyi hızlı bir şekilde tedarik ederek, alış fiyatından satışa sunduk. Yalnızca bununla sınırlı kalmadık bakliyat ve pirinç satışında bir ay boyunca fiyat artışı yapmayacağımızı açıkladık. 3.000’e yakın üründe de indirime gittik.

Süreci yakından takip ettiğimizi ve müşterilerimizin bize duyduğu güvenin karşılığını her koşulda vererek 30 yıldır sunduğumuz hizmet kalitesini aynı şekilde sürdüreceğimizi belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,

Metro Türkiye

YAZDIR
YORUMLAR 17
 • FARUK 1 yıl önce Şikayet Et
  Yaww hee hee bizde yedik... peki 15 liraya sattıgın makarnaya nasıl bir kılıf bulacaksın kendi gözümle gördüm bunuda inkar et hadi bakalım
  Cevapla
 • Adnan 1 yıl önce Şikayet Et
  Yıllardır metrodan alışveriş yaparım sizin anlattiklariniz düzmece yalan beyan ben bir metro müşterisi olarak sizin yalan beyanda bulunduğunuzu söylüyorum Faruk bey Allah tan korkun insaf yaaaa....Gidip ithal makarna alırsan 15tl tabi al bakalım Ankara makarna 2.75tl yazık Ya bu kadar da bilip bilmeden firmalar karalanmaz 20 senedir bu firmadan alışveriş yaparım en güvendiğimiz firma Metro çalışanlarında çok nazik insanlar....
  Cevapla
 • Erman 1 yıl önce Şikayet Et
  15 Liraya ve 20 Liraya satılan Makarnalar zaten hep vardı ki var olması normal bir durum. İthal makarnalar yerli makarnalara göre yüksek fiyatla satılıyor bunu yeni mi gördünüz duydunuz, nerede yaşıyorsunuz? Örneğin Barilla Klasik makarnalar 4.95 iken Barilla Fettucine 19TL , Barilla Mafaldine 13 TL, De Cecco, Rummo markalari da 20 tl civarinda, sen gidip de bunu 3 TL lik yerli bir ürünü satarmis gibi 15 tlye makarna satiyorsun dersen sorun sende.
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu işi maske üreten firmalar üzerinde yürütün, izin verdiğiniz markaların maksimum satış fiyatını barkoduyla açıklayın vatandaş her şeyi bilsin. Yoksa alış faturaları kıstas olmamalı, bu işin farklı yönleri var. Adam yüksek fiyattan alış yapıyor sonra asıl fiyat için fiyat farkı faturası düzenliyor. İşin uzmanları denetim yapmalı. Yoksa 1 ay önce 14 kuruş olan maske şimdi 3 lira olmazdı.
  Cevapla
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  Yazık ki bu ülkenin değerleri icin çalışıyoruz diyosunuz
  Cevapla
 • izmitli 1 yıl önce Şikayet Et
  izmit mağazasında maskeleri kağıt havluların arkasına saklıyolar
  Cevapla
 • Hayri pa 1 yıl önce Şikayet Et
  Doğru ben kendim yaşadığım bir olay 22mart 2020 1000ml el dezenfektan 34.00 TL 2 Nisan 2020 500 ml el dezenfektan aynı ürün aynı marka mecburen aldım şikayetimide gerekli yerlere ilettim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle