Son dakika haberi: Yoğunluk yaşanan PTT şubeleri kapatılacak

Son dakika haberi: Yoğunluk yaşanan PTT şubeleri geçici olarak kapatılacak. Sosyal yardım ödemeleri evlerde yapılacak. PTT dağıtıcıları, kolluk kuvvetleri ve bekçiler sosyal yardım ödemelerini evde yapacak.

Son dakika haberi: Yoğunluk yaşanan PTT şubeleri kapatılacak
Son dakika haberi: Yoğunluk yaşanan PTT şubeleri kapatılacak
GİRİŞ 03.04.2020 00:42 GÜNCELLEME 03.04.2020 00:42
Bu Habere 86 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Yoğunluk yaşanan PTT şubeleri geçici olarak kapatılacak. Sosyal yardım ödemeleri evlerde yapılacak. PTT dağıtıcıları, kolluk kuvvetleri ve bekçiler sosyal yardım ödemelerini evde yapacak. Kararla ilgili yapılan açıklama şöyle:

 

"Dünya Sağlık Örgütünce yüksek riskli pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle dünyada birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde salgının yayılmasının engellenmesi, vatandaşlarımız sağlık güvenliklerini ve kamu düzenini korumak için sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu sağlamak adına birçok tedbire başvurulmuştur.

Salgının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile vatandaşlarımıza yönelik Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı adı altında bir tedbir paketi yürürlüğe konulmuştu.

1 NİSAN'DA BAŞLADI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde 01.04.2020 tarihinden itibaren 81 il ve 923 ilçemizde uygulanmaya başlamıştır. 

İlk etapta 2.111.000 haneye  PTT aracılığıyla 1.000 TL ödemenin 5 günlük bir takvimde yapılacağı belirtilmiştir.

VATANDAŞIN SAĞLIĞINI RİSKE ATMAMAK İÇİN EVLERE GİDİLECEK

Ancak yaşadığımız dönemin özelliği kapsamında vatandaşlarımızın sağlık güvenliklerini riske atılmaması yönünde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın (PTT)  ortak değerlendirmeleri sonucunda; 
oluşacak yoğunluk nedeniyle vatandaşlarımızın sağlık güvenliğini riske atmamak için PTT şubelerinde bahse konu ödemeler yapılmayacaktır.

ÖDEMELER 3 NİSAN CUMA SAAT 10'DA BAŞLAYACAK

Hak sahiplerine yapılacak sosyal yardım ödemeleri 03.04.2020 Cuma saat 10:00’dan itibaren PTT görevlileri, bekçiler ve kolluk birimleri vasıtasıyla kararlaştırılan 5 gün içinde kendi ikametlerinde yapılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

İSTANBUL VALİSİ: YARINDAN İTİBAREN EVLERE DAĞITILACAK

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, PTT şubelerinin kapatılması kararıyla ilgili açıklama yaptı. Yerlikaya, 1000 TL nakit sosyal yardımı yarın 10.00'dan itibaren ailelerimize evlerinde teslim edeceğiz. PTT'ye gitmeye gerek yok" ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: HABER7

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 86
 • FEHMİ 9 ay önce Şikayet Et
  Askere polise bekciye destek olarak istirahat ederken ek ders ucretlerini almis gibi odeme yapilan ogretmen arkadaslarda vefa yardim gruplarina dahil edilmeliler topyekun kamu gorevlileri mucadele etseler daha kisa zamanda biter odemeler
  Cevapla
 • Recep 9 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar bizbize yeteriz kampanyası olarak 8119'dan mesaj geliyor. Bu mesaj Cumhurbaşkanlığımıza mı ait? Yanlış yer olmasın. Birileri milleti yanıltmasın.
  Cevapla
 • Malazgirt.....71 9 ay önce Şikayet Et
  Virüsün Türkiye'de neden hızlı yayılmasının nedeni bencil hatalarımız.....
  Cevapla
 • Cancağızım 9 ay önce Şikayet Et
  Bana kalmayacak korkusu açgözlülük insanlıktan çıkaran davranıştır.
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Olması gereken buydu, önce kazık yiyor, sonra tedbir alıyoruz!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle