Bakan açıkladı! Dünya tarihini değiştirecek keşif

Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy A Haber canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Bakan Ersoy, "15 bin yıllık biz kazı bulduk. Karahantepe, Göbeklitepe gibi bir tapınak. Aynı mantıkla yapılmış. Yaş olarak 3 bin yıl daha eski. Bu şehir de gün yüzüne çıkarılıyor" dedi.

Bakan açıkladı! Dünya tarihini değiştirecek keşif
Bakan açıkladı! Dünya tarihini değiştirecek keşif
GİRİŞ 02.04.2020 17:06 GÜNCELLEME 02.04.2020 17:06
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Bakan Ersoy'un açıklamalarından satış başları;

 

 

Ramazan Bayramı yeni sezonun başlaması için yeni tarih olabilir diye öngörüyoruz. Önce yangını söndürmemiz, sonra soğutmamız gerekiyor. Mayıs sonunda sezon başlar. Haziran içinde kapılar yavaş yavaş açılır diye düşünüyoruz. Haziran sonuna kadar netleşecektir.

Mart, nisan, mayıs ayında ciddi bir kayıp olacak. Sezonun uzayacağı yönünde bir görüş hakim. Yurt dışından CEO'lar ile görüştüm. Yabancı tur operatörleri Türkiye'ye seyahat için talepler aldıklarını söylüyorlar. Şehir hastanelerinin buradaki önemine dikkat çekiyorlar. Sağlık altyapısının güçlü olması bize avantaj sağlıyor.

 

 

EN HIZLI ÇIKIŞI BİZ YAPACAĞIZ

Bu işte en hızlı düzelen biz olacağız. Bir çıkış olacak ise en hızlı çıkışı biz yapacağız. Belki hedefimizi geçemeyeceğiz ama toparlayacağız. 2021, 2022'de telafi edeceğiz.

Dergiler üzerinden tanıtım yapıyoruz. Dergi satışları çok ciddi sayıda artmış. Ona devam ediyoruz. Hızlı tanıtım için sosyal medya ve televizyonu kullanmak lazım. Mayıs ayında bu yola da gireceğiz.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI ÇOK HIZLI HAREKETE GEÇTİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı burada çok hızlı harekete geçti. Bizim önceliğimiz devletin alacaklarının ötelenmesiydi. Vergiler olsun, SGK primleri olsun, krediler olsun ötelendi. Turizm sektöründe bu 1 yıla kadar ertelenebiliyor. Yeni krediler devreye alındı. Turizm firmalarının tamamı bundan yararlanabiliyor.

OTELLERE, ACENTALARDAN ALDIKLARI AVANSLARI ÖDEMEK İÇİN AVANS SİSTEMİ DEVREYE ALINDI

Biz de seyahat acenta finansmanını devreye soktuk. Acentalar avans ödemesi yapıyorlar. Hava trafiği ve turizm durunca burada sıkıntıya girildi. Otellerin acentalara ödemesi için bir finansman oluşturduk. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Bey ile konuştuk. Kendisi yardımcı oldu. Pazartesi'den itibaren başlatıyoruz başvuruları. Oteller, acentalardan aldıklarını bu finansmandan yararlanarak geri ödeyebilecekler.

ASKIDAKİ PERSONELLER KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNE DAHİL EDİLDİ

Çalışma Bakanlığı ile 2 gün boyunca çalıştık. Askıdaki personeller kısa çalışma programına dahil edildiler. Oteller, askıdaki personellerini geri çağırsın. Onlar için kısa çalışma ödeneğine başvursunlar. Bakanlık sitesinden başvuru yapılabiliyor.

Özel tiyatrolar ve sinemalar için 2019-2020 destek paketindeki taahhütler kaldırıldı. Yeni bir destek paketi üzerinde de çalışıyoruz.

Sanalmuze.gov.tr'yi hayata geçirdik. Müzelerle de sınırlı kalmadık. Etkin kütüphane gibi, konuşan kütüphane gibi, e-kitap gibi uygulamaları da okuyucuya açtık. Bakanlığımız arşivinde bulunanları Youtube üzerinden yayınlamaya başladık.

PATARA YILINDAN BEKLENTİ

Her şeyden önce Göbeklitepe yılı olsun, Patara yılı olsun ilan edince büyük destek veriyoruz. Patara için de büyük bütçe ayırdık. Sezon geç açıldığında gerekirse Patara yılını uzatırız. Patara'nın hakkını Patara'ya veririz. Göbeklitepe yılı ilan edilince ziyaret sayısı 7 kat arttı.

15 BİN YILLIK KEŞİF

15 bin yıllık biz kazı bulduk. Karahantepe, Göbeklitepe gibi bir tapınak. Aynı mantıkla yapılmış. Yaş olarak 3 bin yıl daha eski. Bu şehir de gün yüzüne çıkarılıyor

YAZDIR
YORUMLAR 28
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  12 bin değil 24 bin yıl daha geçerse 50 bin verip o taşları görme ye gitmem..
  Cevapla
 • 6363 1 ay önce Şikayet Et
  Göbeklitepe giriş ücreti 45 tl sinevizyon anlatımlı 55 tl ailenizle giderseniz hesaplayın Bu yer komşu ilimizde olaydı
  Cevapla
 • seçil 1 ay önce Şikayet Et
  Hep te tapınak bulunur nedense.
  Cevapla
 • 6363 1 ay önce Şikayet Et
  urfa çok eski bir tarih kenti ne otel var ne yol var ne de yönetici var göbeklitepe giriş ücreti ni bilen varmı ?
  Cevapla
 • Hmd 1 ay önce Şikayet Et
  İlçe belediyelerinin tahsil ettiği emlak vergileri neden ertelenmiyor.
  Cevapla
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Daha belediye vergi dönemi gelmedi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle